Fabryka Gillette w Łodzi otwiera drzwi dla studentek

Koncern już po raz drugi zachęca studentki do wzięcia udziału w warsztatach w największej fabryce Gillette na świecie.

Future Female Leader to program
zainicjowany przez P&G, by przełamywać stereotypowe myślenie, zapewniać równowagę na rynku pracy i zachęcać kobiety do łączenia przyszłości z sektorem technologiczno-inżynieryjnym.
Adresowany jest do studentek III-V roku uczelni technicznych.

Uczestniczki mogą poznać jak przebiega cały proces produkcyjny w łódzkiej fabryce Gillette, a także zarządzanie liniami produkcyjnymi m.in. takich produktów jak maszynki Gillette Venus Breeze czy Venus Embrace. Podczas warsztatów zmierzą się z wyzwaniami nowoczesnej technologii, a także będą mogły poznać narzędzia służące do rozwiązywania problemów technicznych. Wszystko to u boku doświadczonych inżynierek i menadżerek pracujących w P&G.

Uczestnictwo w projekcie otwiera również drzwi kariery w P&G oferując perspektywę kontynuacji pracy w fabryce Gillette w Łodzi. Spośród młodych kobiet, które wzięły udział w zeszłorocznej edycji, 25% z nich zostało zatrudnionych, a 100% oceniło warsztaty jako wartościowe i godne polecenia.

Future Female Leader odbędzie się 14-15 marca. P&G zapewnia uczestniczkom programu nocleg i wyżywienie oraz zwraca koszty podróży.

Szczegóły na www.pgcareers.com.

Fabryka w Łodzi to największa na świecie fabryka Gillette i druga co do wielkości Procter & Gamble. Na terenie 190 000 mkw. w 2006 r. są trzy budynki: hala produkcyjna, centrum pakowania oraz centrum dystrybucyjne. Fabryka Gillette produkuje ostrza, jednorazowe maszynki do golenia oraz m.in. maszynki Venus i Mach3.

Fabryka zatrudnia prawie 1 200 osób - od techników, elektroników i mechaników, po inżynierów oraz kadrę administracyjną i zarządzającą. Aktualnie poszukuje około 100 kolejnych - są to głównie pracownicy produkcji z wykształceniem technicznym lub doświadczeniem w pracy w środowisku technicznym.

Rekrutacja trwa całą pierwszą połowę 2019 r. Potencjalni kandydaci mogą aplikować wysyłając CV na adres rekrutacja.im@pg.com

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.