Hala na Żeraniu, która spłonęła wciąż nie pracuje

31 stycznia na warszawskim Żeraniu spłonęła jedna z hal magazynowych. Nadal nieznane są przyczyny pożaru i ostateczne straty, a sama hala wyłączona jest z użytku.

Prologis Park Warsaw-Żerań, bo o nim mowa, to kompleks biurowo-magazynowy przeznaczony dla firm, położony w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej, a także w pobliżu dróg szybkiego ruchu ‒ S8 oraz S7. W czwartek rano 31 stycznia w jednym z budynków wybuchł pożar, które dogaszanie trwało do piątku, a jedna z hal runęła. 

Pożar był bardzo rozległy, ponieważ płonąca hala miała aż 14 tys. mkw. Znajdowały się w niej m.in. batoniki, chipsy, paluszki i alkohole. Z pożarem walczyło 160 strażaków. Szczegóły tutaj.

1,5 miesiąca po pożarze służby wciąż prowadzą czynności wyjaśniające, które pozwolą określić przyczynę zdarzenia. - Hala zostanie odbudowana, ale z podjęciem działań musimy poczekać na zakończenie dochodzenia. Dopiero wtedy poznamy przyczyny pożaru, wtedy też będziemy mogli dokładnie ocenić straty, które są w tej chwili kalkulowane - mówi w rozmowie z handelextra.pl Anna Zoń, property manager Prologis w Polsce.

Informuje też, że firmy wynajmujące powierzchnię w zniszczonym budynku wróciły do pracy w innych lokalizacjach – w miarę możliwości zarządca hali zaproponował tym najemcom alternatywną, zastępczą powierzchnię. Praca w pozostałych budynkach na terenie parku wróciła do normy zaraz po ugaszeniu pożaru. 

Wśród najemców powierzchni w Żerań Park I znajdują się m.in. Allport Cargo Services, Came, Coca Cola, Denckermann, Essilor, ET Logistik, HAVI Logistik, Imtech, Lekkerland, M&M Air Sea Cargo, PBS Connect i T-Mobile. W najbliższym sąsiedztwie Żerań Park I działa centrum wyprzedażowe Factory Annopol.