Modernizacja Poznań Plaza dobiega końca

Prace remontowo-budowlane w centrum handlowym są na zaawansowanym etapie, dzięki czemu już wkrótce wnętrza obiektu zyskają nowe oblicze.

- Wierzymy, że dzięki odświeżeniu wnętrz, Poznań Plaza umocni swoją pozycję jako modne miejsce spotkań, a zarazem centrum dogodnych zakupów. Jesteśmy pewni, że modernizacja centrum pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania klientów – powiedział Wojciech Węgorzewski, dyrektor Poznań Plaza.

Na ukończeniu są prace związane z wymianą posadzki i obudowy kolumn, dzięki którym już teraz widać, że wnętrza zostały rozjaśnione i zyskały nowoczesny charakter. W większości zostały również wymienione balustrady na tafle całoszklane, zaś w strefie głównej, obok przeszklonych wind, została zamontowana instalacja świetlna. Zakończono także lifting obudowy słupów, pilastrów, gzymsów i łuków. 

Trwa jeszcze wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne oświetlenie LED, a także prowadzone są zaawansowane prace nad odświeżeniem wejść z parkingu wielopoziomowego wraz z klatkami prowadzącymi do centrum oraz korytarzami prowadzącymi do toalet.

Obecnie w przebudowie jest także foodcourt, gdzie wymieniana jest podłoga oraz oświetlenie i przepierzenia. Wkrótce pojawią się też nowe meble, zaś po zakończeniu prac remontowo-budowlanych w galerii wymienione zostaną wyspy wypoczynkowe. Pojawią się m.in. nowe kanapy i stoliki.

Modernizacja galerii Poznań Plaza, należącej do grupy Klépierre, zakończy się w połowie maja.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.