Frisco.pl z wzrostem przychodów o ponad 30%

E-supermarket Frisco.pl, znajdujący się w portfelu Funduszu MCI.TechVentures, zanotował w 2018 r. wzrost sprzedaży o 32,4% do 96,53 mln zł. Spółka planuje dalszy dynamiczny rozwój. Otwarcie nowego magazynu w połowie 2019 r. pozwoli zwiększyć skalę działania Frisco.pl aż czterokrotnie.

Frisco.pl, jako lider warszawskiego rynku, jest głównym motorem napędowym dla całego sektora e-grocery w naszym kraju. Według szacunków spółki, kategoria e-grocery w Warszawie urosła wartościowo o 14% w 2018 r. i tym samym osiągnęła udział 2,4% całej sprzedaży FMCG. Na rynku warszawskim skupia się obecnie prawie połowa sprzedaży e-grocery w Polsce.

- Wyniki Frisco.pl są dla nas bardzo satysfakcjonujące i spodziewamy się dalszych stabilnych wzrostów – mówi Grzegorz Bielecki, p.o. prezesa Frisco.pl. - Penetracja rynku e-grocery w naszym kraju jest ponad dziesięciokrotnie niższa niż np. w Wielkiej Brytanii, co daje ogromny potencjał do rozwoju tej kategorii w Polsce. Odpowiedzią na stale rosnący popyt jest inwestycja w nowy magazyn, z którym wiążemy bardzo duże plany rozwojowe – tłumaczy.

Podkreśla, że nowy magazyn Frisco.pl o powierzchni 11 tys. mkw., pozwoli znacznie zwiększyć wydajność i produktywność pracy oraz zmaksymalizować poziom kontroli nad całym procesem kompletacji. Jak zapewnia, w obiekcie zostaną wykorzystane innowacyjne rozwiązania technologiczne i zaawansowana automatyka magazynowa. - Dzięki temu Frisco.pl będzie mogło pochwalić się najwyższym na rynku poziomem kontroli nad procesem i zapasem magazynowym oraz jakością dostarczanych produktów – uważa Bielecki.

Z kolei Krzysztof Konopiński, partner MCI, w skład którego wchodzi fundusz MCI.TechVentures (Grupa MCI), ujawnia, że konsekwentny wzrost Frisco.pl przebiega zgodnie z założeniami.

- Naszą ambicją jest umocnienie statusu spółki jako lidera w Polsce i rozwój spółki w kierunku regionalnego championa kategorii – podkreśla Krzysztof Konopiński. - Rośniemy zdecydowanie szybciej niż rynek. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo duże wyzwanie, zwłaszcza w obszarze logistyki. Nie ma dobrego e-commerce bez świetnie zorganizowanej części logistycznej - dodaje.

Spółka po uruchomieniu pełnej funkcjonalności nowego magazynu rozpocznie przygotowania do kolejnych inwestycji, umożliwiających zwiększenie skali działalności.

Frisco.pl to działający od 12 lat największy supermarket internetowy w Polsce. By zapewnić najwyższą jakość produktów świeżych, są one porcjowane i pakowane bezpośrednio u dostawców pod indywidualne zapotrzebowanie. Zamówienia są następnie dostarczane pod wskazany adres od poniedziałku do niedzieli w określonej przez klienta godzinie.

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.