Sieć sklepów Dino warta ponad 1 mld zł!

Dzięki tak wysokiej wycenie akcji spółki na warszawskiej giełdzie, Dino - co jest już pewne - awansowało do indeksu WIG20, czyli grona dwudziestu największych spółek. Dino wejdzie do WIG20 w wyniku rocznej korekty indeksów, po sesji w dniu 15 marca 2019 r.

- Awans do elitarnego grona największych giełdowych spółek w Polsce, po niepełnych dwóch latach obecności na GPW, to dla nas ogromne wyróżnienie - komentuje Szymon Piduch, prezes zarządu Dino. - Zawdzięczamy je konsekwentnej realizacji naszej strategii rozwoju i zaufaniu, którym obdarzają nas inwestorzy. Cieszymy się, że polskie fundusze inwestycyjne i emerytalne, czyli pośrednio ogromna liczba Polaków, ale także inwestorzy indywidualni i zagraniczni dostrzegają potencjał i perspektywy Dino Polska - dodaje.

W 2018 r. sieć otworzyła rekordową w swoje historii liczbę sklepów: 202 markety. Ten rok ma być czasem dalszej ekspansji sieci. - Sprzyja nam dobre otoczenie rynkowe wspierane przez rosnącą konsumpcję – zaznacza prezes Dino.

Dino jest notowana na głównym rynku GPW od 19 kwietnia 2017 r., a wartość jej akcji od oferty publicznej wzrosła przez ten czas o ponad 200%. Dotychczas akcje spółki były zaliczane do indeksu średnich spółek – mWIG40. Akcje Dino są zaliczane także do jednych z najważniejszych międzynarodowych indeksów rynków akcji obliczanych przez firmy MSCI i FTSE Russel.

Wartość obrotów akcjami Dino na GPW w ostatnich trzech miesiącach wyniosła ponad 1 mld zł, co przeciętnie na jedną sesję giełdową oznacza 17 mln zł. Kapitalizacja spółki wg stanu na 28 lutego 2019 r. wyniosła 10,5 mld zł.