Ikea Gdańsk daje drugie życie ubraniom

1 marca ruszyła akcja "Szafa Dobra" organizowana przez sklep sieci wraz z Gdyńskim Centrum Filmowym.

Jej ideą jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i dla naszej planety. Właśnie z tego powodu powstały "Szafy Dobra", do których można przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafią do gdańskiej Fundacji Droga, która zadba by otrzymali je najbardziej potrzebujący.
 
- "Szafy Dobra" będą dwie – jedna w Gdańsku w IKEA (niedaleko placu zabaw Småland), a druga w Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym (tuż obok kas kinowych). Przez cały marzec każdy, komu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (czyli ekonomia dzielenia się i współpracy) – będzie mógł przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w szafie i  w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym. Ta akcja przyniesie wiele dobra, jestem o tym przekonana – mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.
 
"Szafy Dobra" zaczną funkcjonować jednocześnie w gdańskim sklepie IKEA oraz w GCF  już 1 marca i działać będą przez cały miesiąc.
 
- Dzięki tej akcji chcemy zachęcić ludzi do pomocy potrzebującym, ale również nawiązujemy do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwraca uwagę na problem nadmiaru rzeczy. Przekazując nam swoje nieużywane ubrania można nie tylko pomóc innym ludziom, ale również planecie – zachęca Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu IKEA Gdańsk.
 
Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.