Kaufland kupi sieć Real

Szef Grupy Schwarz, Klaus Gehrig publicznie potwierdził, że firma przejmie co najmniej 100 hipermarketów Real od Metro.

– Jeśli będzie więcej dobrych lokalizacji, chętnie kupimy nawet większą liczbę placówek – powiedział podczas spotkania ze studentami na uczelni w Heilbronn. – Reala dostanie ten, kto najwięcej zapłaci, ale niekupienie tych sklepów też będzie kosztować – zaznaczył.

Real, niegdyś obecny także w Polsce, a obecnie działający już tylko w Niemczech, liczy 279 placówek i zatrudnia 34 tys. pracowników. W roku finansowym 2017/2018, zakończonym we wrześniu 2018 roku, przyniósł niecałe 7,1 miliarda euro, o 2,3% mniej niż rok wcześniej.

Gehrig powiedział także, że w przyszłości konkurencja będzie jeszcze bardziej agresywna, a zarówno Lidl, jak i Kaufland nadal będą konkurować ceną. I nie chodzi tu o nowego rosyjskiego konkurenta Mere'a, o którego ekspansji w Niemczech pisaliśmy tutaj, ponieważ jego wpływ na krajobraz rynku będzie raczej tymczasowy. Martwi go jednak konkurencja Amerykanów i Chińczyków na europejskim rynku.

– Jeśli pozwolimy Amazonowi i Alibabie na wszystko, handel przestanie przynosić dochody – ostrzega i apeluje do polityków o stworzenie równych warunków dla wszystkich graczy na rynku.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.