Zmiany w zarządzie XBS Logistics

Nowym prezesem jest Jacek Kołodziejczyk, wcześniej dyrektor zarządzający, natomiast dotychczasowy prezes Jean-François Faucher objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Obok nowego prezesa w zarządzie zasiadają także Damian Kieblesz oraz Daniel Korbus, pełniący funkcje członków zarządu.

Jacek Kołodziejczyk (na zdjęciu) w lutym 2018 r. został dyrektorem zarządzającym XBS Logistics. Wcześniej zdobywał doświadczenie przy projektach logistycznych w firmie Ruch, gdzie przez 8 lat był dyrektorem logistyki oraz w spółkach paliwowych – PKN Orlen, Statoil Poland, CPN, w których przez 18 lat pełnił wysokie funkcje menedżerskie. Zadaniem, jakie postawiono przed nowym dyrektorem XBS Logistics, była optymalizacja operacyjno-kosztowa w obszarze obsługi łańcucha dostaw. Obecnie Jacek Kołodziejczyk będzie mierzył się z tym wyzwaniem na stanowisku prezesa zarządu.

Dotychczasowy prezes, Jean-François Faucher objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Działalność logistyczną w Polsce rozpoczął w 2006 r., jako prezes Staci Polska. Od 2012 roku był udziałowcem i prezesem zarządu XBS Logistics. Jean-François Faucher miał duży udział w tworzeniu i rozwoju strategii firmy. Przez wielu uznawany jest za biznesowego wizjonera.

Z kolei Damian Kieblesz funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za finanse pełni od października 2018 roku. Karierę zawodową rozpoczynał w instytucji finansowej zajmującej się ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Z XBS Logistics związany jest od 2009 roku. Pracę rozpoczynał na stanowisku analityka biznesowego, a następnie kontrolera finansowego.

Natomiast Daniel Korbus przez dużą część kariery zawodowej pracował na stanowiskach menedżerskich w bankowości (m.in. BZ WBK, Kredyt Bank, Citibank, Raiffeisen Bank Polska). W 2013 roku został członkiem zarządu LDP Logistics Distribution Partners – spółki, która w 2014 roku dołączyła do XBS Logistics. Od 2015 r. pełnił w grupie funkcję dyrektora odpowiedzialnego za obszar BPO i IT oraz dział transportu, a od 2018 jego zakres odpowiedzialności został poszerzony o operacje i rozwój biznesu.

XBS Logistics realizuje kompleksowe usługi związane z organizacją, obsługą i optymalizacją łańcuchów dostaw. Dostarcza rozwiązania logistyczne dotyczące przyjmowania, przechowywania, inwentaryzacji, konfekcjonowania, przemieszczania, kontroli oraz ochrony towarów, a także ich transportu do odbiorców B2B i B2C.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.