Żabka wreszcie z aplikacją dla klientów

Sieć Żabka, zgodnie z zapowiedzią, stworzyła aplikację mobilną dla klientów. Żappka, bo tak brzmi nazwa nowej usługi, na razie dostępna jest w wersji pilotażowej. Można już zbierać punkty lojalnościowe, tzw. żappsy.

Po udostępnionej na początku lutego aplikacji Frappka dla franczyzobiorców oraz zgodnie z zapowiedzią z jesieni ubiegłego roku Żabka wypuściła właśnie na rynek, na razie w wersji testowej, aplikację dla klientów.

Jak tłumaczy sieć, dzięki doświadczeniom z codziennego użytkowania aplikacji możliwe będzie jak najlepsze dopasowanie funkcjonalności do potrzeb. Od początku klienci będą otrzymywać m.in. spersonalizowane oferty oraz rabaty, a także punkty, które będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS i Android. Interfejs aplikacji stworzyła firma pracująca m.in. nad aplikacjami mobilnymi Ubera, Airbnb czy Reuters, uznawanymi za najlepsze rozwiązania w swoich kategoriach na świecie.

- Zależało nam, aby nowe narzędzie dla klientów było atrakcyjne i otwierało możliwość wykorzystania najnowszych technologii - mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansów i rozwoju w firmie Żabka. - Wraz z następnymi aktualizacjami, aplikacja będzie wzbogacana o kolejne funkcje, które mają zwiększać atrakcyjność zakupów poprzez skrojone na miarę i ciekawe oferty. Zespół pracujący na aplikacją łączył wiedzę z obszarów: machine learning, data science i nowoczesnego designu. Teraz czas spojrzeć na Żappkę oczami klientów. Wierzymy, że spodoba im się nasza propozycja – dodaje Tomasz Blicharski.

Aplikacja została udostępniona dla wszystkich zainteresowanych klientów. Na tym etapie wdrożenia użytkownicy mają możliwość włączenia się do programu nagród i korzyści, ponieważ zakupy z aplikacją są premiowane punktami lojalnościowymi tzw. żappsami, które wymieniać można na nagrody. Punkty lojalnościowe tzw. żappsy użytkownicy otrzymają za dokonanie zakupów. Każda wydana złotówka w sieci będzie punktowana, a zebrane żappsy będzie można wymieniać na kupony z nagrodami. Klienci, korzystający z żappki będą mogli również liczyć na rabaty, nawet do 50% na wybrane produkty. Żappka pozwoli ponadto na zlokalizowanie sklepów sieci w okolicy, a mapa poprowadzi klienta do najbliższego z nich. Dodatkowo otrzyma on informację o dostępnych usługach i godzinach otwarcia wybranej placówki.

Interfejs aplikacji stworzyła firma Ueno która specjalizuje się w intuicyjnych i przyjaznych rozwiązaniach dla masowych użytkowników. Żabka ma w planach dalszy rozwój aplikacji, wzbogacając ją o kolejne funkcje, które wykorzystując nowe technologie, wpłyną na zrewolucjonizowanie dotychczasowej formy zakupów.

Regulamin żappki dostępny jest w aplikacji w zakładce „Ustawienia”, w punkcie „Zasady świadczenia usług.” Aplikacja dostępna: Google Play dla systemu Android (android.zappka.pl) lub z App Store (ios.zappka.pl) dla systemu iOS.

Przypomnijmy. Jesienią ub.r. Żabka zaprezentowała swoją wizję "sklepu jutra", w której chodzi o to, aby poprzez nowatorskie rozwiązania technologiczne zrewolucjonizować bezpośrednią sprzedaż w Polsce. Wciąż bowiem sieć stawia na rozwój placówek stacjonarnych, a nie - wbrew spekulacjom - e-commerce. Już wtedy zapowiadano, że wkrótce na rynku pojawią się dwie aplikacje: jedna dla franczyzobiorców Żabki, druga - dla klientów. Szczegóły "sklepu jutra" tutaj.

Ilona Mrozowska 4568 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.