Festiwal whisky w E.Leclerc Ursynów

W E.Leclerc Ursynów 3 marca rozpocznie się Festiwal Whisky. W tym warszawskim hipermarkecie zostanie zaprezentowanych ponad 260 gatunków whisky z 10 krajów.

W ostatnich latach Polski rynek whisky stał się jednym z najprężniej rozwijających się na świecie. Polacy nie tylko smakują i degustują, ale coraz chętniej interesują się specyfiką poszczególnych gatunków whisky oraz sposobami jej produkcji. Festiwal Whisky w E.Leclerc Ursynów jest więc okazją do zapoznania się z produktami z różnych zakątków świata oraz skorzystania z promocji.

W warszawskim hipermarkecie konsumenci dostaną wyroby z krajów słynących z produkcji whisky – ponad 100 gatunków whisky szkockiej (w tym ponad 80 single malt) oraz 40 irlandzkich. Na sklepowych półkach pojawią się również amerykańskie „klasyki” - burbon Tennessy Whisky. Oferta whisky zawiera także produkty z Japonii, Indii, Tajwanu, Francji, Islandii, Szwecji i Szwajcarii. W ramach targów, klienci mogą skorzystać z porad ekspertów – największych dostawców E.Leclerc, którzy pomocą w doborze odpowiedniego gatunku.

E.Leclerc działa w Polsce od 1995 r. To Grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują z regionalnymi producentami, wspierają lokalne społeczności, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot. Kluczowym momentem dla rozwoju E.Leclerc w Polsce był rok 2010 i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia ponad 5000 pracowników w 47 sklepach znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw. W 2018 r. E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,91 mld zł.

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.