Carrefour uruchamia e-sklep. Tym razem w Katowicach

Carrefour zadebiutował w Polsce z e-sprzedażą jesienią 2016 r., kiedy to na terenie Warszawy uruchomił swój pierwszy internetowy sklep z żywnością. Teraz koncept ten rusza w Katowicach.

- E-sklep spożywczy Carrefour, który uruchomiliśmy nieco ponad dwa lata temu w stolicy, osiąga obecnie trzycyfrowe wzrosty sprzedaży rok do roku - mówi Christophe Rabatel, prezes i dyrektor generalny Carrefoura. - Tak doskonała dynamika pokazuje, że Polacy są już gotowi kupować produkty spożywcze przez internet. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kontynuujemy inwestycje w strategię omnikanałową i dalszy rozwój e-zakupów spożywczych, których chcemy być liderem. Dzisiaj [26 lutego - przyp. red.] otwieramy e-sklep spożywczy w Katowicach, a w najbliższych miesiącach planujemy kolejne otwarcie w dużym mieście – zapowiada Christophe Rabatel.

E-sklep spożywczy Carrefour bazuje na koncepcji sklepu dwuplatformowego. Oznacza to, że sieć dysponuje tzw. „dark store”, czyli magazynem spożywczym dedykowanym zakupom internetowym, który znajduje się przy hipermarkecie Carrefour, tworząc z nim integralną całość. Dark store w Katowicach ma około 1400 mkw. i znajdują się w nim produkty FMCG, które klienci zamawiają najczęściej. Reszta zamówienia, w tym produkty świeże i bio, kompletowane są w hipermarkecie.

Na razie z oferty sklepu mogą korzystać mieszkańcy Śródmieścia i okolic. Jednak jak zapewnia Carrefour zasięg e-sklepu stopniowo obejmować będzie kolejne dzielnice, aby za kilka tygodni operować już na terenie całych Katowic. Aby sprawdzić, czy Carrefour dostarczy zakupy pod konkretny adres wystarczy wejść na stronę internetowego sklepu spożywczego sieci zakupycodzienne.carrefour.pl (lub wejść na stronę Carrefour.pl i wybrać zakładkę „Zakupy Spożywcze”) i podać swój kod pocztowy. System sprawdzi, czy dana lokalizacja jest już obsługiwana.

Z oferty internetowej Carrefour korzystają zarówno lojalni klienci, jak i ci, którzy nie kupowali wcześniej w sklepach stacjonarnych sieci. Usługa zamawiania w e-sklepie i dostawy zakupów spożywczych jest bardzo prosta. Z górnego menu platformy Carrefour.pl wystarczy wybrać zakładkę „Zakupy Spożywcze” oraz skompletować swój koszyk. Asortyment e-grocery Carrefour to obecnie około 20 tys. produktów spożywczych i przemysłowych. W stałej ofercie sklepu znajdują się produkty ze wszystkich kategorii FMCG, w tym także produkty świeże, takie jak: warzywa, owoce i zioła, pieczywo i wyroby cukiernicze, mięso i wędliny oraz nabiał. W sklepie można też kupić produkty ekologiczne, a także tzw. Zdrowej Półki Carrefour, czyli produkty bezglutenowe, bez laktozy, dla diabetyków czy light.

Zamawiając produkty spożywcze mieszkańcy Katowic mogą wybrać preferowaną formę odbioru zakupów: dostawę pod wskazany adres lub odbiór osobisty w punkcie click&collect w hipermarkecie Carrefour przy Al. Roździeńskiego 200, gdzie pracownik przyniesie klientowi gotowe zamówienie.

 

Joanna Hamdan 13675 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.