Maxwell House na sprzedaż?

Amerykański koncern Kraft Heinz nosi się z zamiarem sprzedaży marki kawy Maxwell House - donosi CNBC.

Po nie najlepszym 2018 r. Amerykanie testują różne możliwości podreperowania finansów firmy. Dlatego poprosili bank inwestycyjny Credit Suisse o zbadanie możliwości sprzedaży marki Maxwell House, która przyniosła ostatnio 400 mln dolarów zysku.

Transakcja miałby przynieść Kraftowi Heinzowi nawet 3 mld dolarów. Nabytkiem zainteresowane są podobno fundusze private equity.

Rynek spekuluje także, że po Maxwell Housie koncern wystawi na sprzedaż kolejne marki. Już na jesieni zaczęła się np. sprzedaż części biznesu grupy w Indiach.

Kraft Heinz powstał w 2015 r. w wyniku połączenia firm Kraft Foods i H.J.Heinz, z inicjatywy słynnego inwestora giełdowego Warrena Buffeta, do którego należy 27% udziałów.

W 2018 r. producent dokonał wartego 16 mld dol. odpisu na utratę wartości marek, przez co znalazł się pod kreską, odnotowując 10,3 mld dolarów straty wobec 11 mld mld dolarów zysku w 2017 r. Prócz odpisów producentowi zaszkodziły stojące w miejscu obroty i rosnące koszty działalności, które przełożyły się na wynik operacyjny.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.