Galeria Młociny: otwarcie już za moment

Warszawska Galeria Młociny szykuje się do otwarcia na przełomie marca i kwietnia. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale większość najemców prowadzi już zaawansowane prace wykończeniowe - ustalił handelextra.pl.

Na płocie technicznym okalającym budowę Galerii Młociny widnieje napis informujący o tym, że centrum otworzy swe podwoje "już w marcu”. O uruchomieniu nowego gigantycznego stołecznego centrum handlowego pisaliśmy też tutaj w handelextra.pl już ponad rok temu. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak się sprawy mają.

Budynek osiągnął już stan surowy, choć wiele prac budowlano-wykończeniowych jest jeszcze kontynuowanych. Zapowiadana data otwarcia – z perspektywy laika – wydaje się więc mało realna, choć widać rzesze pracowników uwijających się w obiekcie i woków niego.

Tymczasem jak twierdzi Paweł Słupski, PR coordinator w Echo Investment, realizacja budowy idzie zgodnie z planem. - W środku większość najemców prowadzi już zaawansowane prace wykończeniowe – zapewnia.

Dodaje przy tym, że Galeria intensywnie szykuje się do otwarcia, które nastąpi na przełomie marca i kwietnia. - Dokładna data nie jest jeszcze znana, poznamy ją lada dzień – zapewnia Paweł Słupski.

Galeria Młociny to inwestycja joint venture pomiędzy EPP, do którego należy 70% udziałów. Echo Investment jest właścicielem pozostałych 30% udziałów oraz odpowiada za budowę i wynajem.

- To oczekiwany, nowoczesny projekt przygotowany na miarę potrzeb współczesnego klienta, który wzbogaci portfel EPP i zapewni dostęp do bardzo atrakcyjnego rynku stołecznego – komentuje Marek Gładki, dyrektor asset management i leasingu w EPP.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości.

Galeria zaoferuje 220 sklepów i punktów usługowych, biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie, park trampolin i pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino. Jej największym konkurentem będzie pobliska Galeria Północna, otwarta we wrześniu 2017 r. przy ul. Światowida i wciąż dopasowująca swe portfolio do potrzeb klientów (relacja z jej otwarcia jest tutaj).

EPP to holenderska spółka notowana na dwóch giełdach w Johannesburgu i Luksemburgu, działająca według formuły REIT i inwestująca przede wszystkim w sektorze nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. 

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.