Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Pinta popłynęła do Rumunii

W 24 i 25 lutego po raz pierwszy w historii polski browar rzemieślniczy przejął krany jednego z rumuńskich pubów "La 100 de Beri".

Promocję polskich piw kraftowych współorganizował Instytut Polski w Bukareszcie. Jedną z popularniejszych metod nawiązywania relacji i promocji kraftowego piwa są kooperacje z zagranicznymi browarami. Pierwszą międzynarodową inicjatywą w historii polskiej sceny kraftowej było piwo w stylu stout Lublin to Dublin uwarzone w lutym 2014 roku w Dublinie przez browary Pinta i Carlow Brewing.

Jeszcze w tym samy roku AleBrowar warzył z Norwegami, a Pinta z Walijczykami. Co ciekawe przy okazji tych kooperacji za granicą były promowane też polskie odmiany chmielu. Inne polskie browary zaistniały wtedy w Czechach i na Litwie. Jak podaje Browar Pinta, w każdym kolejnym roku zagranicznych kooperacji było więcej, a w 2018 roku ich liczba przekroczyła 50. Głównym kierunkiem zainteresowania browarów rzemieślniczych są kraje Unii Europejskiej, a przede wszystkim Niemcy, ale polscy piwowarzy są też aktywni w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Japonii i Nowej Zelandii. Dzięki takim kontaktom Browar Pinta zaistniał m.in. w Sankt Petersburgu w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Także zorganizowana w ostatni weekend promocja polskiego piwa w Bukareszcie skończyła się wspólnym warzeniem przez Pintę i rumuński browar Hop Hooligans cytrusowej, podwójnie chmielonej na zimno DDH NEIPA. Piwo będzie sprzedawane zarówno w Polsce, jak i w Rumunii.

Na razie największym sukcesem komercyjnym piwnych kooperacji Polaków jest od pięciu lat warzone w Irlandii piwo Lublin to Dublin. Z kolei Local Pub w Wilnie jest trzecim pubem z największą sprzedażą piwa z Browaru Pinta na świecie.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.