Media Markt i ID Logistics uruchomią magazyn e-commerce

Obiekt o powierzchni 70 tys. mkw. położony jest w Etten-Leur na południu Holandii.

Grupa ID Logistics wzmacnia swoją obecność na europejskim rynku dedykowanej logistyki kontraktowej.

Operator rozszerzył zakres współpracy z siecią handlową Media Markt, dla której w Holandii uruchomi magazyn e-commerce i B2B.

Zgodnie z planem, przygotowywane tu będą zamówienia składane przez klientów w sklepie internetowym oraz dostawy do 49 sklepów stacjonarnych sieci MediaMarkt w Holandii.

Nowy magazyn MediaMarkt i ID Logistics o powierzchni 70 tys. mkw. położony jest w Etten-Leur na południu Holandii. Jego uruchomienie jest częścią większego planu reorganizacji całego łańcucha dostaw sieci handlowej.

Budowa obiektu rozpoczęła się w czwartym kwartale 2018 r., a jej zakończenie zostało zaplanowane na koniec drugiego kwartału br. Operacje magazynowe związane z dostawami e-commerce i scentralizowaną obsługą logistyczną sklepów stacjonarnych Media Markt w Holandii mają rozpocząć się latem 2019 roku. Początkowo powstanie tu około 150 miejsc pracy.

Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.