Centrum Wina oferuje wycieczki do winnic z całego świata

Firma Ambra, właściciel sieci sklepów Centrum Wina, łączy siły z internetowym biurem podróży goforworld.com, by oferować klientom podróże do regionów słynących z najstarszych winiarskich tradycji.

Podróże pod hasłem Kocham Wino to kameralne wyjazdy do krajów, które słyną z najlepszych win i wspaniałej kuchni. Centrum Wina zapowiada, że zdradzi najlepsze adresy, zabierając uczestników do swoich wieloletnich partnerów i dostawców. W programie podróży znajdą się degustacje w prestiżowych winnicach na całym świecie, warsztaty kulinarne i rozmowy z winiarzami.

- Będziemy odkrywać nowe smaki, podglądać, jak się robi wino i łączyć podróż z biznesem. Wino i jedzenie to doskonały pretekst do dyskusji o nowoczesnych narzędziach marketingowych czy potędze autoprezentacji - uzupełnia Jarosław Kuźniar, dziennikarz Onet i szef goforworld.com, który poprowadzi część szkoleniową.

Już dziś można zapisać się na dwa pierwsze kierunki wypraw Podróże Kocham Wino: Włochy w czerwcu i Gruzję we wrześniu.

Podczas włoskiej wyprawy uczestnicy odwiedzą m.in. słynne winiarnie Masi Agricola. Historia firmy Masi to przede wszystkim opowieść o rodzinie Boscaini, która od końca XVIII wieku zajmuje się tworzeniem win w regionie Veneto. Ich Amarone to duma północno-wschodniej Italii, którą można bez wahania postawić obok takich sław włoskiego winiarstwa jak Barolo czy Brunello di Montalcino. To będzie doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o łączeniu kuchni włoskiej z winem i udziału w warsztatach kulinarnych. Kieliszek wina nad jeziorem Garda musi smakować wyjątkowo!

W Gruzji podróżników czeka m.in. niezapomniana praca przy winobraniu, warsztaty kulinarne, wizyta w winiarni Tbilvino i u producenta glinianych amfor qvevri, służących do produkcji wina, a także pobyt w takich regionach jak Imeretia, Kartlia czy Kachetia.

Zdjęcie: Shutterstock