Wege hot dogi IKEI na wynos

Sieć wprowadza ten produkt w wersji paczkowanej do kupienia w swoim bistro.

Wege hot dogi szybko stały się jedną z najpopularniejszych przekąsek w restauracjach IKEA. Od premiery w sierpniu 2018 r. ich sprzedaż na całym świecie sięgnęła prawie 5 mln sztuk.

Po sukcesie nowej przekąski, IKEA wprowadza wege hot dogi również w wersji paczkowanej do kupienia w swoim tzw. Sklepiku Szwedzkim (zlokalizowane przy kasach bistro).

Zestaw Korvmoj będzie zawierać 10 sztuk wege parówek i umożliwi klientom tworzenie własnych wege hot dogów w domu. Tak jak w wersji bistro, głównymi składnikami wege hot dogów w zestawie są: jarmuż, czerwona soczewica, komosa ryżowa, cebula, marchew i ziemniaki.
 
- Misją IKEA jest inspirowanie ludzi do prowadzenia zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia, którą realizujemy także poprzez naszą ofertę gastronomiczną – informuje Mirosław Forycki, country food manager, IKEA. - Wege hot dog jest spełnieniem tej ambicji. Już na wiosnę nasi klienci będą mogli cieszyć się tą zdrową i smaczną przekąską także w swoich domach – dodaje.
Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.