Założycieli restauracji - biznesowy duet Kuba Wojewódzki i Józef Krawczyk - połączyła pasja oraz wieloletnie doświadczenie, które zaowocowały pierwszym wspólnym projektem w sercu warszawskiego Powiśla. „Niewinni Czarodzieje 2.0” to koncept, który powstanie w Elektrowni Powiśle, uzupełniając warszawską mapę kulinarno-rozrywkową.

Restauracja ma być połączeniem  "smaku, pasji do muzyki i niebanalnej rozrywki". W planach są m.in. koncerty, stand-upy i inne wydarzenia kulturalne.

- „Niewinni Czarodzieje” to najbardziej nieoczywisty film Andrzeja Wajdy. Najbardziej niewajdowski obraz Wajdy – mówi Kuba Wojewódzki, współzałożyciel „Niewinnych Czarodziejów 2.0”. - Opowiada o ludziach kochających określony styl życia: modne restauracje, dobrą muzykę i żadnych zobowiązań. To jest też credo naszego miejsca. No, może z wyjątkiem tych zobowiązań – wyjaśnia znany showman telewizyjny.

Jak dodaje w 2/3 będzie to restauracja i w 1/3 klub. - Chcemy, aby u nas świat muzyki spotykał się ze światem stand-upu. A ludzie otwarci na innych ludzi spotykali sobie podobnych. Zawsze chciałem być jak Humphrey Bogart w Casablance – rozmarza się Kuba Wojewódzki.

Elektrownia Powiśle to unikatowe miejsce, o którym pisaliśmy m.in. tutaj. Dwa piętra powierzchni handlowej, bazar organiczny, 28 restauracji, kawiarni i barów w otoczeniu m.in. 4-gwiazdkowego hotelu z basenem na dachu i z widokiem na Wisłę powstaje w odrestaurowywanej właśnie zabytkowej warszawskiej Elektrowni Powiśle.

– Klimat Elektrowni Powiśle tworzą najemcy, dlatego cieszymy się, że koncept „Niewinni Czarodzieje 2.0” stanie się częścią naszego projektu. Zależy nam, aby wizyta w Elektrowni Powiśle była niezapomnianym doświadczeniem, dlatego zapraszamy do projektu partnerów z wyjątkowymi pomysłami na biznes – tłumaczy Bartek Prytuła, partner w White Star Real Estate.

Rewitalizacja Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 2016 r. Otwarcie zrewitalizowanego obiektu z gotową częścią handlowo-restauracyjną jest zaplanowane na wiosnę 2019 r. Poszczególne części projektu będą oddawane do użytku etapowo.