Nowe auto na rok w abonamencie

Qarson, lider francuskiego rynku sprzedaży aut na abonament, rozpoczyna działalność w Polsce. To sprzedaż przez internet oraz punkty sprzedaży w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach. Firma wynajęła już ponad 100 samochodów, plan na ten rok to 1700.

Do tej pory, aby kupić samochód trzeba było odwiedzić przynajmniej kilka salonów sprzedaży lub spędzić długie godziny na szukaniu internetowych ofert pojazdów używanych. Qarson wychodzi naprzeciw tym trudnościom i wprowadza do Polski usługę wynajmu nowego auta na rok, na abonament.

Jak to działa? Punkty wynajmu zlokalizowane są w największych galeriach handlowych. Umowa  podpisywana jest wyłącznie na 12 miesięcy, a wszystkie oferowane auta są fabrycznie nowe. Klienci mogą jednak dopasowywać swój pakiet do indywidualnych wymagań dodając ubezpieczenie, opony całoroczne lub zwiększając pakiet kilometrów. W rezultacie na ich miejscu postojowym ma znaleźć się dokładnie taki samochód, jaki jest im potrzebny w danym momencie (np. z powodu narodzin dziecka).

Oferta obejmuje kilkadziesiąt modeli marek. Koszt abonamentu dla Renault Clio rozpoczyna się od 499 zł brutto miesięcznie, w ramach którego kierowca otrzymuje bezpłatny serwis i przeglądy gwarancyjne oraz pakiet 10 000 kilometrów (po ich przekroczeniu firma w przypadku Renault Clio dolicza opłatę w wysokości 24 groszy za kilometr). Jeśli ktoś chciałby wypożyczyć samochód rodzinny, to z oferty Qarsona może wybrać np. Renault Scenic za 1290 zł miesięcznie.

- Stawiamy na samochody miejskie oraz crossovery - tłumaczy Bartłomiej Żebrowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Qarsona w Polsce. - W miarę poszerzania portfolio dostępnych od ręki będzie coraz więcej pojazdów, w tym również elektrycznych – zapowiada.

Aktualnie punkty wynajmu Qarsona zlokalizowane są centrach handlowych: w Suchym Lesie koło Poznania, w Poznaniu (Galeria Posnania), Szczecinie (Galeria Galaxy), Gdańsku (Galeria Bałtycka) oraz Wrocławiu (Galeria Wroclavia). W galeriach handlowych w dużych miastach klienci będą mogli spotkać się z naszymi doradcami w czasie swoich zakupów, dopytać o szczegóły oferty, a następnie złożyć zamówienie na miejscu lub przez internet. W najbliższym czasie pojawią się również w galeriach handlowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach.  Łącznie w 2019 r. pojawi się 10 punktów w 8 miastach.

Wsparciem dla usługi jest witryna internetowa – www.qarson.pl. Wystarczy wejść na stronę, wybrać model w oparciu o markę lub wielkość pojazdu, a następnie dobrać ewentualne opcje dodatkowe. Po weryfikacji zdolności finansowej klienta, samochód zostanie w ciągu kilku dni dostarczony do jednego z punktów odbioru. 

Firma wynajęła już ponad 100 samochodów, plan na ten rok to 1700.

Qarson ma największą na świecie sieć sprzedaży aut na abonament w centrach handlowych. Punkty sprzedaży we Francji zlokalizowane są w 12 galeriach handlowych, które rocznie odwiedza ponad 100 mln potencjalnych klientów. W francuskim serwisie dostępne jest ponad 1700 modeli aut od 20 różnych producentów.

Ilona Mrozowska 4692 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.