KitKat znów zmienia kolor, tym razem na zielony

Koncern Nestlé ogłosił, że do końca lutego na rynku europejskim zadebiutuje batonik tej marki w kolorze zielonym. W kwietniu ub.r. w sprzedaży pojawił się natomiast różowy KitKat Ruby.

KitKat Green Tea Matcha o smaku zielonej herbaty jest produkowany w Hamburgu w Niemczech. Produkt będzie dostępny w punktach sprzedaży detalicznej w całej Europie.

- Oddział Nestlé w Japonii, w ciągu ostatnich dwóch dekad, dzięki innowacyjnym kombinacjom smakowym i spirującym edycjom specjalnym, wprowadził baton KitKat na wyższy poziom. Cieszymy się, że jeden z najbardziej kultowych japońskich KitKatów zawita w tym roku do Europy - mówi Alexander von Maillot, globalny szef słodyczy w Nestlé.

KitKat Green Tea Matcha to połączenie sproszkowanej zielonej herbaty z białą czekoladą. Baton wykonany jest z certyfikowanych przez UTZ ziaren kakaowych i prawdziwej zielonej herbaty Matcha z Japonii i Chin. Ponadto produkt nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.

Przypomnijmy. Aby sprostać rosnącym wymaganiom konsumentów, którzy lubią eksperymentować z nowymi produktami, w kwietniu ub.r. szwajcarski koncern wprowadził na rynek europejski różowy KitKat Ruby. Rubinowa czekolada opracowana przez szwajcarską firmę B2B Barry Callebaut, użyta do jego produkcji wytwarzana jest z rubinowych ziaren kakaowych. Nie dodaje się do niej jagód, sztucznych aromatów ani barwników.

Ponadto w ostatnich latach w ofercie firmy pojawiły się także inne nowatorskie smaki i produkty premium takie jak między innymi: KitKat Chunky czy KitKat Senses.

Jak zapowiada producent na tym nie koniec.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.