Od marca Lidl podnosi pensje

Popularna sieć dyskontów po raz kolejny podnosi płace, tym razem średnio o 9,2%. Na dodatek sieć przygotowała ponad 700 nowych miejsc pracy - przede wszystkim na stanowiska pracowników sklepów lub magazynów.

Od początku marca pracownicy Lidla będą zarabiać od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

- Lidl zatrudnia ponad 17 tys. osób, dlatego wraz z rozwojem sieci w myśl idei „Więcej na radość z życia” podnosimy pensje – komentuje Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska pracowników sklepów (600 etatów) oraz magazynów (100). - Stworzyliśmy ponad 700 miejsc pracy, a w całym 2019 r. łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom – informuje Braniecki. Poprzez stronę internetową kariera.lidl.pl aplikować można również na stanowiska w centrali, biurach sprzedaży, ekspansji czy na staże oraz programy rozwojowe.

Sieć oferuje też pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów języków obcych, szkolenia oraz „wyprawkę dla maluszka” czy pierwszoklasisty. Firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

W naszym kraju Lidl ma ponad 670 sklepów.

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.