Payback stworzył kanał Videomania

Z myślą o partnerach biznesowych i konsumentach Payback stworzył platformę marketingową Videomania. Działa ona w modelu VOD, którą wyróżnia precyzyjne targetowanie treści w oparciu o dane transakcyjne około 10 milionów uczestników Programu Payback.

Nie od dziś wiadomo, że dostosowanie treści do potrzeb konsumentów stanowi klucz do sukcesu, ale równie ważna jest wiedza, jak dotrzeć do nich z przekazem w natłoku informacji, którymi jesteśmy codziennie bombardowani.

Prawie połowa uczestników badania Payback Opinion Poll przyznaje, że materiały wideo pomagają im w podejmowaniu decyzji zakupowych. Kiedy? Wtedy gdy mogą dowiedzieć się z nich o aktualnych promocjach (51%) lub są one dopasowane do ich zainteresowań (35%).

Z myślą zarówno o partnerach biznesowych, jak i konsumentach Payback stworzył więc kanał Videomania. Jest to platforma marketingowa działająca w modelu VOD, którą wyróżnia precyzyjne targetowanie treści w oparciu o rzeczywiste dane transakcyjne około 10 milionów uczestników Programu Payback.

- Dzięki temu jest ona bardzo skuteczna dla naszych partnerów, a jednocześnie przyjazna dla użytkowników – komentuje Monika Zawilska, business development manager w Payback Polska.

Na kanale Videomania każdy otrzymuje więc tylko materiały prezentujące ofertę, jaka może go potencjalnie zainteresować. Nie jest przy tym atakowany reklamami – sam decyduje, czy chce skorzystać z oferty oraz kiedy, gdzie i jak długo będzie oglądał przygotowane dla niego filmy. Ponadto, za obejrzenie każdego materiału wideo otrzymuje punkty Payback, co buduje pozytywne nastawienie.

Skuteczność Videomanii potwierdzają bardzo wysokie wskaźniki: oglądalności (VTR) – średnia wartość dla wszystkich kampanii zrealizowanych w 2018 r. wyniosła 83%, a najlepszy film uzyskał wynik na poziomie 98,7% .

– Współpracują z nami przede wszystkim marki, którym zależy na dotarciu do osób w oparciu o ich zachowania zakupowe, a nie intencje – tłumaczy Monika Zawilska. - Co więcej, wprowadzamy elementy grywalizacji dla zwiększenia zaangażowania odbiorców, motywujemy ich, aby obejrzeli reklamę do samego końca i pozwalamy, aby nic nie zakłócało odbioru treści. W czasie emisji wideo w obrębie playera nie wyświetlają się żadne inne reklamy. To nasz wyróżnik – dodaje.

Od 15 lutego br. użytkownicy mogą obejrzeć na Videomanii najnowsze kreacje BP oraz marki Toyota.

Badanie Payback Opinion Poll zostało przeprowadzone na uczestnikach Programu Payback 12-19 grudnia 2018 r. metodą ankiety online na grupie 512 osób. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.

 

Katarzyna Pierzchała 5589 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.