Oshee ma chrapkę na Sonko

15 lutego do UOKiK-u wpłynął wniosek o przejęcie przez krakowskie Oshee kontroli nad Sonko z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, producenta zdrowej żywności.

Oshee zamierza przejąć wyłączną kontrolę nad Sonko, a także nad jej spółką zależną – Sonko GmbH z siedzibą w Berlinie.
 
Sonko sprzedaje swoje produkty pod markami Sonko i Risana, jej marki są liderami na rynku polskim w kategorii Ryżu, Kaszy, Pieczywa chrupkiego i Wafli ryżowych. Spółka zależna Sonko – Sonko GmbH, prowadzi zaś działalność w zakresie dystrybucji żywności na rynku niemieckim.

Oshee to producent napojów funkcjonalnych oraz dietetycznych produktów spożywczych. W jej strukturach, od niedawana bo od 2017 r. znajduje się też spółka zależna Kinga Pienińska (producent wód mineralnych).

Kontrola nad Oshee sprawowana jest natomiast wspólnie przez grupę kapitałową Innova Capital oraz dwie osoby fizyczne.

- Połączenie obu komplementarnych wobec siebie firm, da niezwykły efekt rozwojowy. Patrząc na to z tej perspektywy czekam na możliwości jakie ta decyzja uruchomi, na wielu polach dotyczących chociażby zdrowego żywienia, żywności funkcjonalnej i na rynkach, gdzie obie firmy są już obecne – skomentował Jarosław Pieniak, prezes Sonko.

Oshee poinformowało natomiast, że po przejęciu Sonko celem firmy jest kontynuacja strategii zapoczątkowanej przez twórców spółki Sonko i dalszy rozwój jej marek w kategoriach produktów naturalnych już istniejących i nowowykreowanych, inwestycje w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Bielanach Wrocławskich w tym, w podwojenie mocy produkcyjnych oraz inwestycję w świadomość marek Sonko i Risana.

Joanna Hamdan 14359 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.