Colgate-Palmolive z nowym prezesm

Z dniem 2 kwietnia funkcję tę obejmie Noel Wallace.

Noel Wallace zastąpi na tym stanowisku Iana Cooka, który na czas zmiany kierownictwa, będzie przez 12 miesięcy pełnił obowiązki prezesa wykonawczego.

Noel Wallace z Colgate-Palmolive związany jest od 1987 r. W tym czasie pełnił szereg funkcji kierowniczych w globalnych strukturach koncernu. W 2002 r. został prezesem i dyrektorem naczelnym Global Toothbrush Division. Następnie kierował oddziałem Colgate w Meksyku i USA. W 2010 r. został prezesem Colgate North America, a w 2013 roku stanął na czele Colgate Latin America. Natomiast w 2016 roku pełnił funkcję dyrektora Operacyjnego, Global Innovation & Growth oraz Hill's Pet Nutrition.

Z kolei Ian Cook pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Colgate-Palmolive od lipca 2018 r.
 
Colgate-Palmolive jest wiodącą na świecie firmą produkującą artykuły gospodarstwa domowego takie jak produkty do pielęgnacji jamy ustnej, higieny osobistej oraz karmę dla zwierząt. Produkty koncernu sprzedawane są w ponad 200 krajach pod takimi markami jak: Colgate, Palmolive, Elmex, Tom's of Maine, Sorriso, Speed ​​Stick, Lady Speed ​​Stick, Softsoap, Irish Spring, Protex, Sanex, Elta MD , Skin PCA, Ajax, Axion, Fabuloso, Soupline i Suavitel, a także Hill's Science Diet i Hill's Prescription Diet.
Joanna Hamdan 14697 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.