Ptaszkowe Love w 3 Stawach

To będzie największy warsztat stolarski w Polsce. Kilka tysięcy mieszkańców chwyci za wiertarki, młotki i gwoździe by zbudować budki lęgowe dla ptaków.

Wszystko za sprawą akcji Ptaszkowe Love, która odbędzie się w 3 Stawach 16 lutego w godz. od 12 do 18.

Katowickie Centrum Handlowe 3 Stawy już po raz trzeci zaprosi mieszkańców do budowy budek lęgowych, przywracając tym samym prawdziwy symbol święta zakochanych. Podobno, jak głosi legenda, nasi pradziadowie w połowie lutego rozpoczynali budowę budek lęgowych dla skrzydlatych przyjaciół. Wraz z emigracją ten zwyczaj poszedł w świat i teraz wraca do Polski w zmienionej formie jako walentynki.

Poprzednie edycje okazały się prawdziwym sukcesem, kilka tysięcy osób zbudowało kilkaset budek, a następnie wieszając je w całym regionie: w ogródkach, na działkach, w parkach przyczynili się do odtwarzania populacji małych ptaków w miastach. Celem wydarzenia jest odbudowa populacji miejskich ptaków, których brak schronienia zmusił do emigracji.

W pasażu CH 3 Stawy powstanie strefa, w której znajdą się deseczki, młotki, wkrętarki i inne narzędzia niezbędne do stworzenia ptasiego domku. Jak zapewniają organizatorzy, sama budowa będzie dziecinnie prosta, a nad wszystkim będą czuwali wykwalifikowani instruktorzy służący profesjonalną radą i pomocą. Złożone budki za darmo będzie można zabrać i zawiesić na drzewach w swojej okolicy. Część budek zostanie przekazana do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Dzięki temu ptaki ponownie zasiedlą miejsca, z których były zmuszone emigrować.

16 lutego w Centrum Handlowym 3 Stawy nie zabraknie również innych atrakcji, takich jak rozmowy z pracownikami Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, ekologiczny kącik dla dzieci, czy prezentacja budek lęgowych, wraz ze zdjęciami zamieszkujących je skrzydlatych milusińskich.

Partnerami organizowanej już po raz 3. w katowickim centrum handlowym akcji są Urząd Miasta Katowice, Śląski Ogród Zoologiczny, Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie oraz Ośrodek Terapii Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych SPES, którego uczestnicy, osoby niepełnosprawne intelektualnie od kilku tygodniu przygotowują części składowe budek. Z profesjonalną pomocą przyjdzie również Leroy Merlin, które dostarczy narzędzia niezbędne do złożenia budek.

 

Katarzyna Pierzchała 4802 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.