Bricomarché z ostatnim składem

16 stycznia odbyło się otwarcie składu budowlanego sieci w Siemianowicach Śląskich. Jest to szósty i zarazem ostatni tego typu obiekt z zaplanowanych w naszym kraju.

- Nadrzędnym celem otwarcia składów było zwiększenie sprzedaży materiałów budowlanych oraz kompleksowa obsługa firm i klientów planujących remont, budowę lub zmiany w ogrodzie - informuje Bricomarché.

Prace nad koncepcją składów budowlanych rozpoczęły się w czerwcu 2016 r. Niecały rok później miało miejsce otwarcie pierwszego magazynu w Śremie.

Najnowszy skład budowlany obejmuje powierzchnię 3 750 mkw., z czego 750 mkw. przeznaczone zostało na magazyn, a 3 000 mkw. to plac przed obiektem. Przestrzeń, na której zlokalizowany jest skład budowlany w Siemianowicach Śląskich umożliwi zaopatrzenie aż 21 okolicznych sklepów sieci Bricomarché.

– Dzięki otwarciu ostatniego składu wszystkie sklepy Bricomarché mają już dostęp do produktów z magazynu budowlanego. Od tej pory materiały budowlane znajdują się wyłącznie w składach, w związku z czym nie będzie konieczności sprowadzania ich do magazynu centralnego. Dzięki składom budowlanym możemy ponadto wprowadzić do oferty naszych marketów nowe produkty, na które dotychczas brakowało miejsca w magazynach sklepowych – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce.

Pozostałe składy budowlane Bricomarché zlokalizowane są w: Lubawie, Złocieńcu, Tarnobrzegu i  Krępicach.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.