Podniebna karta win niezmiennie z Centrum Wina

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużyły umowę z Centrum Wina na wyłączność w dostawach wina, porto i cydru, zarówno na pokłady samolotów, jak i do dwóch saloników biznesowych LOT Business Lounge Polonez i LOT Business Lounge Mazurek na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie.

Centrum Wina i LOT współpracują od 2014 r. Najnowsza umowa obowiązywać będzie do jesieni 2021 r. Centrum Wina dostarcza produkty oferowane bezpłatnie w trakcie rejsów międzynarodowych dla pasażerów LOT Business Class i LOT Premium Class, a w rejsach długodystansowych także w LOT Economy Class. Trunki z Centrum Wina są również dostępne w klasie ekonomicznej w rejsach krótkodystansowych i czarterowych w płatnej ofercie SKY BAR.

Prawie trzydzieści wybranych trunków z Centrum Wina dostępnych jest dla pasażerów na pokładach samolotów i około dwudziestu - w salonikach biznesowych polskiego przewoźnika. - Przygotowujemy urozmaiconą i odmienną ofertę win dla pasażerów wszystkich klas podróży. Inne wina serwowane są podczas lotów międzykontynentalnych, a inne w lotach krótkodystansowych - mówi Anna Czabowska, product expert z działu produktu pokładowego i lotniskowego PLL LOT.

Jakich win najczęściej poszukują pasażerowie LOT-u? Wśród pasażerów znajdują się osoby ceniące klasyki, takie jak Chardonnay z Burgundii, Rioja, Chianti, Prosecco albo Sauvignon Blanc z Marlborough. Inni pasażerowie są ciekawi nowości i chętnie spróbują np. macedońskiego kupażu czy autochtonicznego szczepu z Sycylii. Trzecia grupa pasażerów w trakcie podróży na wakacje albo weekendowy „city-break” wybiera wina lekkie i delikatne, takie jak Pinot Grigio.

Podniebna karta win zmienia się dwa razy w roku - na sezon letni i zimowy. Zawsze poprzedza ją degustacja.

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.