Jest to już trzeci lokal tej marki na mapie stolicy Małopolski. Do końca I kwartału 2019 r. Sfinks planuje otworzyć jeszcze co najmniej dwa lokale tej marki.

Najnowsza Piwiarnia Warki w Krakowie zajmuje prawie 250 mkw. powierzchni i dysponuje 85 miejscami. Wystrój lokalu utrzymany jest w klimacie tradycyjnych pubów z Wysp Brytyjskich.

W ofercie lokalu znajdują piwa z portfolioy Grupy Żywiec, a także nowe menu z piwnymi przekąskami i daniami, w tym tradycyjne zakąski jak tatar i galareta, burgery, grillowane żeberka, golonka czy steki, których oferta została przygotowana specjalnie dla tego lokalu.

W pubie można też na bieżąco śledzić wydarzenia sportowe z różnych dyscyplin dzięki telewizyjnym transmisjom na żywo. Piwiarnia Warki przy Grodzkiej jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 15:00-24:00.

- Biorąc pod uwagę atrakcyjne położenie nowego lokalu w Krakowie, liczymy, że będzie on chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców miasta, jak i turystów z Polski i za granicy. W ramach rozwoju sieci planujemy też intensywny rozwój Piwiarni Warki w całym kraju. W związku z tym już pracujemy nad kolejnymi otwarciami. Jeszcze do końca marca chcemy uruchomić co najmniej dwa nowe puby - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Piwiarnia Warki.

Sfinks Polska zarządza 182 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 90 restauracji Sphinx (segment casual dining), 68 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 12 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining),8 restauracjami Fabryka Pizzy oraz  pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining).