Wiemy, kiedy Carrefour otworzy pierwszy sklep pod nowym szyldem

Do końca marca Carrefour otworzy swój pierwszy sklep specjalistyczny Carrefour BIO. Operator zapowiedział jego otwarcie na pierwszym posiedzeniu Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio.

Pierwszy ekologiczny sklep Carrefoura powstanie w Warszawie. Będzie skoncentrowany na produktach bio, wzorując się na handlowych doświadczeniach sieci w sprzedaży artykułów ekologicznych we Francji.

- Naszym zamiarem jest uruchomienie małych sklepów dla nowoczesnych klientów, poszukujących tzw. zdrowych produktów w dobrych cenach – tłumaczy Christophe Rabatel, nowy dyrektor generalny Carrefour Polska.

Jeśli eksperyment się powiedzie powstanie cała sieć tych placówek. - Będzie to nasz poligon doświadczalny. Nie ukrywam, że od jego odbioru przez konsumentów będzie zależało, czy będziemy ten koncept rozwijać - przyznaje Rabatel.

Ujawnia, że sieć ma na oku już kilka miast, m.in. Poznań czy Gdańsk, jednak jest jeszcze za wcześnie na szczegóły. Wiadomo jedynie, że koncept sklepów ekologicznych ma być rozwijany we franczyzie.

Carrefour bardzo mocno stawia ostatnio na produkty bio. Na półkach jego sklepów są produkty pod kilkoma markami: Zdrowa Półka (produkty dietetyczne i dla diabetyków), Jakość z natury (kontrolowane na każdym etapie produkcji, bez GMO, dostępne wyłącznie w sklepach Carrefour). Oferuje również tzw. Wegański wybór, czyli 167 produktów spożywczych i 63 kosmetyki na bazie składników pochodzenia roślinnego. Zawiera również tzw. kontrakty farmerskie z polskimi dostawcami na świeże warzywa i owoce, pochodzące z lokalnych upraw i produkowane wyłącznie dla sklepów Carrefour.

Na zorganizowanym 22 stycznia br. roku w Warszawie pierwszym posiedzeniu Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio operator zobowiązał się do wypracowania – we współpracy z rolnikami i przetwórcami – rozwiązania, które umożliwi szybkie i bezpośrednie dostawy produktów ekologicznych do sklepów sieci. Przełoży się to na większą dostępność produktów bio w sklepach Carrefour w całym kraju, w tym także w szykującym się do otwarcia sklepie specjalistycznym Carrefour BIO, którego otwarcie sieć zapowiedziała na 1. kwartał 2019 r.

Katarzyna Pierzchała 2490 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }