Nie wiadomo, kiedy powstanie Carrefour BIO

Miał być do końca marca, tymczasem Carrefour wciąż pracuje nad konceptem. Wiadomo jedynie, że swój pierwszy sklep specjalistyczny Carrefour BIO otworzy w Warszawie.

W połowie lutego zapowiadaliśmy, że do końca marca br. Carrefour otworzy swój pierwszy sklep specjalistyczny Carrefour BIO. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy placówka rozpoczęła już działalność.

- Trwają prace nad przygotowaniem nowego konceptu. Szczegółowe informacje na temat otwarcia sklepu Carrefour Bio będziemy przekazywać na bieżąco - taką lakoniczną odpowiedz dostaliśmy z biura prasowego Carrefour Polska.

Na razie owiane tajemnicą są takie fakty jak dokładna data startu nowego szyldu, miejsce, a także powierzchnia nowego sklepu i liczba SKU. Nie wiadomo też, czy w przygotowaniu są już kolejne sklepy pod szyldem Carrefour BIO. Temat będziemy więc monitorować.

Z wcześniejszym zapowiedzi dyrektora generalnego Carrefour Polska pierwszy ekologiczny sklep Carrefoura powstanie w Warszawie. Będzie skoncentrowany na produktach bio, wzorując się na handlowych doświadczeniach sieci w sprzedaży artykułów ekologicznych we Francji.

- Naszym zamiarem jest uruchomienie małych sklepów dla nowoczesnych klientów, poszukujących tzw. zdrowych produktów w dobrych cenach – tłumaczył Christophe Rabatel.

Dodał, że jeśli eksperyment się powiedzie, powstanie cała sieć tych placówek. - Będzie to nasz poligon doświadczalny. Nie ukrywam, że od jego odbioru przez konsumentów będzie zależało, czy będziemy ten koncept rozwijać - przyznał w lutym Rabatel.

Ujawnił, że sieć ma na oku już kilka miast, m.in. Poznań czy Gdańsk i że koncept sklepów ekologicznych ma być rozwijany we franczyzie.

Carrefour bardzo mocno stawia ostatnio na produkty bio. Na półkach jego sklepów są produkty pod kilkoma markami: Zdrowa Półka (produkty dietetyczne i dla diabetyków), Jakość z natury (kontrolowane na każdym etapie produkcji, bez GMO, dostępne wyłącznie w sklepach Carrefour). Oferuje również tzw. Wegański wybór, czyli 167 produktów spożywczych i 63 kosmetyki na bazie składników pochodzenia roślinnego. Zawiera również tzw. kontrakty farmerskie z polskimi dostawcami na świeże warzywa i owoce, pochodzące z lokalnych upraw i produkowane wyłącznie dla sklepów Carrefour.

Na zorganizowanym 22 stycznia br. roku w Warszawie pierwszym posiedzeniu Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio operator zobowiązał się do wypracowania – we współpracy z rolnikami i przetwórcami – rozwiązania, które umożliwi szybkie i bezpośrednie dostawy produktów ekologicznych do sklepów sieci. Przełoży się to na większą dostępność produktów bio w sklepach Carrefour w całym kraju, w tym także w szykującym się do otwarcia sklepie specjalistycznym Carrefour BIO, którego otwarcie sieć zapowiedziała na 1 kwartał 2019 r.

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.