Kania szuka inwestora?

Zakłady mięsne Henryk Kania podjęły decyzję o szukaniu doradcy, który pomógłby im w znalezieniu inwestora branżowego lub finansowego.

Zarząd spółki Henryk Kania przyjął 12 lutego uchwałę dotyczącą rozpoczęcia procedury wyboru doradcy w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej spółki, poinformował producent.

Zarząd zakłada, że w wyniku tego procesu może, lecz nie musi, podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania znaczącego inwestora, w tym branżowego lub private equity – podkreśla Henryk Kania.

Głównym zadaniem doradcy ma być analiza ofert oraz wypracowanie w porozumieniu z zarządem rekomendacji dla rady nadzorczej w tej sprawie.

– Uchwała została przyjęta w związku z obserwowanym wzmożonym zainteresowaniem spółką ze strony potencjalnych istotnych i strategicznych inwestorów – zaznacza zarząd w komunikacie.

Producent wyrobów wędliniarskich m.in. pod marką Maestro miał w ciągu I-III kw. 2018 roku 855,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, o jedną piątą mniej niż rok wcześniej. Zysk netto był jednak tylko nieznacznie (o 0,9%) niższy niż przed rokiem i wyniósł 34,6 mln zł.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

  • odpowiedz

    Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc! Czy w obecnej sytuacji masz kłopoty lub grozi ci kłopot? W ten sposób dajemy ci możliwość podjęcia nowego rozwoju. Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany do pomocy ludziom, którzy starają się dać im szansę. Każdy zasłużył na drugą szansę, a ponieważ rząd przegrał, musi pochodzić od innych. Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia. Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej. Nie czekaj dłużej i komentuj ten post. Proszę podać kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą z wszystkimi możliwościami. skontaktuj się z nami już dziś na pastorosasben@outlook.com Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.