Radek Majdan dostarczy perfumy do drogerii Natura

Spółka Vabun, w której niemal połowa udziałów należy do Radosława Majdana, podpisała umowę na dostawę kosmetyków do sieci drogerii Natura.

Umowa, która została zawarta 18 stycznia, a wpłynęła do spółki 11 lutego, dotyczy dostaw produktów marki Vabun na rzecz drogerii Natura i dalszej sprzedaży tych towarów w ramach sieci handlowej. Ponadto producent zobowiązał się sprzedawać i dostarczać spółce Natura perfumy i kosmetyki marki Vabun określone każdorazowo w zamówieniu.

Obecnie drogerie Natura to sieć ponad 276 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. W pierwszej kolejności do sprzedaży w punktach sieci trafią męskie wody perfumowane Vabun Classic EDP 100 ml, Vabun Gold EDP 100 ml, Vabun Sport EDP 100 ml oraz damska woda perfumowana Vabun for Lady No.1 EDP 50 ml.

Firmy nie wykluczyły też wprowadzenia kolejnych produktów marki Vabun, w tym perfum i kosmetyków, które będą objęte najbliższym rebrandingiem, na który producent pozyskał środki z PARP w wysokości 186 tys. zł.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony z możliwością zakończenia współpracy przez dowolną ze stron z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

– Zarząd spółki zdecydował o publikacji niniejszego raportu z uwagi na fakt, iż spodziewany wzrost przychodów z tytułu realizacji umowy szacowany jest na ok. +160% w skali roku. Skalę wzrostu przychodów ze sprzedaży perfum i kosmetyków oszacowano na bazie dotychczasowych wyników sprzedaży w sieciach i punktach sprzedaży towarów spółki. W ciągu I-III kw. 2018 r. Vabun miał prawie 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Firma Vabun, założona przez Radosława Majdana oraz firmę doradczą MBF Group, zadebiutowała na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy - NewConnect w czerwcu 2018 r.

Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet, sygnowanych marką RM Vabun, których receptury są samodzielne opracowywane przez Spółkę i zlecane do zewnętrznych podmiotów do produkcji. Spółka zakłada sprzedaż własną oraz współpracę z dystrybutorami działającymi na rynku lokalnym lub ogólnokrajowym. Współpracuje m.in. z Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, czyli właścicielem sieci drogerii Hebe czy salonami mody męskiej Pako Lorente.

Oferta produktowa spółki Vabun obejmuje gamę kosmetyków segmentu premium. W swojej ofercie ma następujące linie zapachowe, wśród których znajdują się kobiece oraz męskie perfumy, a także perfumowane żele do kąpieli dla mężczyzn: Vabun Classic, Vabun Gold, Vabun Sport, Vabun for Lady no. 1, Vabun for Lady no. 5.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.