Oshee coraz zdrowsze

Firma zakończyła kolejny etap programu ulepszania składów swoich produktów.

Obecnie - jak zapewnia firma - już 90% produktów z portfolio marki jest wolnych od sztucznych barwników i aromatów. Zastąpione one zostały w pełni naturalnymi odpowiednikami lub całkowicie wyeliminowane.

Naturalne aromaty i barwniki można znaleźć we wszystkich napojach energetycznych oraz witaminowych (Oshee Vitamin Energy, Oshee Vitamin Water). W części produktów zostały one zastąpione sokami owocowymi. Z kolei ze składów batonów Oshee usunięte zostały sztuczne aromaty. W niektórych wyrobach, np. w Oshee Vitamin Fruit, producent wykluczył także jakiekolwiek barwniki.

Zdaniem Oshee zmiany receptur najbardziej widoczne są na etykietach najnowszej linii naturalnych napojów dla sportowców. Krótkie składy Oshee Natural Sports Drink są zupełnie pozbawione konserwantów, słodzików, barwników oraz szkodliwego syropu glukozowo-fruktozowego, który zastąpiony został cukrem trzcinowym.

Proces udoskonalania receptur firma rozpoczęła w 2017 roku. Dotychczas Oshee wykluczyło z produkcji olej palmowy i od roku sukcesywnie obniża zawartości cukru w swoich wyrobach.

Joanna Hamdan 13220 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.