Były prezes Orlenu zatrzymany

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi 12 lutego zostały zatrzymane trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu Jacek K., w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa tzw. "niegospodarności w wielkich rozmiarach" na szkodę firmy.

Zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych.

Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą „procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen”.
Jak informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Do wydarzeń odnieśli się już obecni zarządzający PKN Orlen, który w lakonicznym komunikacie rozesłanym do mediów przez biuro prasowe poinformowali, że „PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 r. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji” - podkreślają.

PKN Orlen ma ok. 1 700 stacji w Polsce. W sierpniu ub.r. zmienił się jego skład zarządu, o czym pisaliśmy tutaj.

Katarzyna Pierzchała 5579 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.