Właścicielem tej rozwijanej od niedawna sieci supermarketów jest Mariusz Świtalski - niegdyś założyciel Eurocashu, Żabki i Biedronki, a później również Czerwonej Torebki. 

W Bio Family można znaleźć ekologiczne świeże warzywa i owoce, mięso i wędliny, sery i nabiały, pieczywo prosto z pieca, przyprawy, kawy i herbaty, artykuły dla dzieci i niemowląt, kaszki dla niemowląt, kosmetyki i środki czystości. Wszystkie produkty spożywcze oznaczone są europejskim certyfikatem żywności ekologicznej zielonego listka; również kosmetyki i środki czystości posiadają certyfikaty produktów ekologicznych przeznaczonych dla tej kategorii.

Sklep Bio Family Supermarket w Konstancinie Jeziorna, którego otwarcie zaplanowano na 16 lutego, będzie czwartym tej sieci w Polsce. Pozostałe działają w Swarzędzu, Poznaniu i we Wrocławiu. Wszystkie w systemie Open 24/7, co oznacza, że są otwierane także w niedziele ustawowo wolne od handlu. Sklepy pracują wówczas w systemie samoobsługowym. Klienci mogą samodzielnie wejść i wyjść ze sklepu, zrobić zakupy oraz zapłacić za nie kartami VISA, MasterCard, BLIK, Apple Pay lub Google Pay - w terminalu przy kasie samoobsługowej. Wcześniej trzeba się jedynie zaopatrzyć w kartę Open 24/7. To jedyne takie rozwiązanie w Polsce.