Z Unilevera do Avonu

Dyrektorem fabryki Avon Operations Polska został Piotr Mikołajski.

Zastąpił na tym stanowisku Christofa Vollstedta.

Piotr Mikołajski ostatnie 17 lat związany był z firmą Unilever, w której pełnił funkcje m.in.: menadżera produkcji czy dyrektora zarządzającego fabryki (w niemieckim oddziale w Auerbach oraz od 2010 roku w Poznaniu). Realizował liczne międzynarodowe projekty i współpracował z oddziałami firmy na terenie całej Europy. Jako dyrektor nadzorował pracę liczącego ponad 800 osób zespołu i zarządzał procesami produkcyjnymi oraz odpowiadał za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu handlu detalicznego i produkcji żywności.

Jako doświadczony menadżer, Piotr Mikołajski doskonale rozumie mechanizmy rządzące branżą logistyczno-dystrybucyjną i dysponuje wiedzą, która pozwala mu sprawnie zarządzać strukturą fabryki. Wraz z objęciem funkcji dyrektora fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie stał się odpowiedzialny za planowanie działań i celów na bieżący rok oraz optymalizację działań zmierzających do rozwoju zakładu: wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, nadzorowanie jakości produkcji, współpracę z zagranicznymi rynkami oraz usprawnianie procesów operacyjnych. Będzie również reprezentował fabrykę w zarządzie AOP.

Fabryka Avon Operations Polska w Garwolinie powstała w 1997 r. Obecnie zatrudnia około 1300 osób i jest drugą pod względem wielkości i najbardziej zaawansowaną technologicznie fabryką Avon na świecie. Kosmetyki produkowane w Garwolinie trafiają do ponad 59 krajów świata.

Joanna Hamdan 14380 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.