Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Wyjątkowe dziedzictwo smaku ukryte w kryształowej karafce

AEN No. 2 Despina już w Polsce.

W 2018 roku Metaxa świętowała 130. rocznicę powstania. Mistrz Metaksy, Constantinos Raptis, uświetnił tę okazję wprowadzając na rynek dokładnie 130 karafek Metaksy AEN Cask No. 2 Despina. 10 egzemplarzy tej kompozycji, jaka powstała w piwnicach House of Metaxa, trafiło również do Polski.

Mistrzowie Metaxy zawsze wybierali najcenniejsze beczki spośród przechowywanych w piwnicach House of Metaxa, aby uhonorować najbardziej doniosłe wydarzenia z historii tej legendarnej marki. Nieliczne, dębowe beczki z pierwszej destylarni marki w Pireusie stanowią integralną część dziedzictwa Metaxy. I to właśnie one składają się na wyjątkową kompozycję najnowszej Metaxy AEN Cask No. 2 Despina. Stworzony przez Mistrza Metaxy, Constantinosa Raptisa wariant powstał by uhonorować 130. rocznicę narodzin tego legendarnego, greckiego alkoholu.

Metaxa AEN Cask No. 2 Despina została skomponowana z najlepszych i najrzadszych destylatów przechowywanych w piwnicach House of Metaxa. To najcenniejsze skarby pokoleń Mistrzów Metaxy, które złożyły się na aromat z nutami trufli, dzikich kwiatów i przypraw. Wariant ten, sprzedawany w ręcznie wykonanych karafkach Crystal de Sèvres, zabutelkowany został w liczbie jedynie 130 egzemplarzy. Aż 10 spośród nich trafiło do sprzedaży na polskim rynku. Dostępne są w wybranych, specjalistycznych sklepach (Dom Whisky – Reda, Eluxo – Jelenia Góra, Squad Whisky – Poznań) i najlepszych lokalach gastronomicznych.

Joanna Hamdan 12922 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.