Dawna Gdynia na zdjęciach w Galerii Klif

Od 8 lutego w Galerii Klif w Gdyni można zobaczyć wystawę archiwalnych zdjęć miasta i portu "Na styku morza i lądu", która uświetni obchody 93. urodzin miasta.

To początek współpracy Galerii z Muzeum Miasta, które udostępniło zdjęcia ze swoich zbiorów. Wystawa jest dostępna do 15 marca.

- Nasi goście mają potrzebę nie tylko kupowania produktów wyjątkowych i dobrej jakości, ważne jest dla nich również przebywanie w pięknym i inspirującym otoczeniu – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Dlatego postanowiliśmy rozpocząć współpracę z Muzeum Miasta Gdyni, instytucją, która może wnieść do Galerii nową wartość – estetyczną i historyczną. Chcemy w ten sposób także podkreślić nasz silny związek z tak nowoczesnym i fascynującym miejscem, jakim jest Gdynia - tłumaczy.

Wystawa inauguruje współpracę pomiędzy Muzeum Miasta Gdyni a Galerią Klif, która jest obecna w życiu miasta już 23 lata. Jak się dowiedzieliśmy, obecność wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych  uatrakcyjnia działalność galerii  i wpisuje ją w trend “centrów handlowych 4.0”. Tendencja ta pokazuje, że centra handlowe - podążając za oczekiwaniami klientów - stają się miejscem spotkań, spędzania wolnego czasu połączonego z edukacją. Z badań wynika, że 57% klientów Galerii Klif to gdynianie, którzy znani są z przywiązania do swojej historii i z przyjemnością pogłębiają swoją wiedzę.

- Wystawa „Na styku morza i lądu” prezentuje fenomen międzywojennej Gdyni oraz wyjątkową symbiozę dwóch żywiołów: wody i ziemi. Miasto powstawało równolegle z portem, śledzenie tego procesu na fotografiach jest fascynującym doświadczeniem  - mówi Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Miasta Gdyni przedstawia archiwalne fotografie Gdyni ukazujące zmiany i przeobrażenia, jakie zaszły na obszarze miasta i portu w XX wieku, począwszy od samych początków budowy portu i miasta. Można na niej obejrzeć fotografie, ukazujące rozległe związki portu z miastem, stymulujące rozwój obu organizmów. Głównym tematem, którego dotyczą prezentowane zdjęcia, są przemiany urbanistyczne Gdyni i rozwój portu.

Galeria Klif w Gdyni działa od 1996 r. Oferuje ponad 140 sklepów, w tym ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, BOHOBOCO, Charme, Calvin Klein Jeans, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Max&Co., Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry.

Do dyspozycji klientów jest supermarket Piotr i Paweł, strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i Super-Pharm.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5472 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.