Poczta z usługą do przesyłania towarów w Europie

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa to najnowsza usługa oferowana przez Pocztę Polską. Umożliwia obsługę przewozu drogowego towarów, przy wykorzystaniu drobnicowej sieci logistycznej.

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa, podobnie jak jej funkcjonujący krajowy odpowiednik tworzą strukturę kompleksowych usług logistycznych Poczty Polskiej.

Nowa usługa, oferowana od 1 lutego br., zapewnia wysyłkę towaru zarówno z Polski do wybranych krajów europejskich, jak i z Europy do Polski. Jest też opcja przewozu ładunku pomiędzy wybranymi państwami bez konieczności przejazdu przez teren naszego kraju. Poczta Polska realizuje usługę na terenie Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i innych krajów Europy w oparciu o stałe umowy lub jednorazowe zlecenia.

Usługa polecana jest klientom zainteresowanym wysyłką artykułów przemysłowych, którzy zamierzają wykorzystać do 6 miejsc paletowych.

- Wprowadzenie Międzynarodowej Przesyłki Paletowej to realizacja przyjętej strategii rozwoju Poczty Polskiej. Dla klientów oznacza to poszerzenie naszej oferty logistycznej. Do tej pory intensywnie rozwijaliśmy usługę przesyłki paletowej w kraju, usługa międzynarodowa zapewni naszym klientom możliwość korzystania z kompleksowych rozwiązań  i obsługę pełnego łańcucha dostaw. Zwiększymy dzięki temu zakres współpracy z dotychczasowymi klientami oraz zyskujemy szansę pozyskania nowych klientów - mówi Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych.

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa ma zapewnić obniżenie kosztów transportu, możliwość śledzenia przesyłki, stałe i regularne dostawy na terenie Europy, dostawy do klientów z rozproszoną infrastrukturą (zarówno B2B, jak i B2C) oraz dostawy do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych.

Oficjalne wprowadzenie usługi w Poczcie Polskiej poprzedzone było pilotażem, który przeprowadzany był w IV kwartale 2018 i na początku 2019 r. Transport przesyłek realizowany jest za pośrednictwem połączenia wahadłowego, a kolekcja i dystrybucja towarów z sortowni Poczty po naszym kraju odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucji Poczty w ramach usługi Krajowa Przesyłka Paletowa. Dystrybucja na terenie Europy realizowana jest za pośrednictwem sieci partnerskiej.

Osoby oraz firmy zainteresowane Międzynarodową Przesyłką Paletową muszą podpisać z Pocztą Polską  zlecenie lub umowę przewozu.