Powstanie Castorama w Nowym Sączu

Castorama sieć sklepów budowlanych, zakupiła grunt inwestycyjny o powierzchni ok. 6 ha w Nowym Sączu. Teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową, w tym handel wielkopowierzchniowy.

Sprzedającego w transakcji reprezentowali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej JLL. - Na mapie nieruchomości handlowych jest coraz mniej tzw. białych plam. Dotyczy to zwłaszcza dużych aglomeracji, które stają się coraz bardziej nasycone i w tej sytuacji uwaga inwestorów naturalnie przenosi się na mniejsze rynki, oferujące możliwości dalszego rozwoju - komentuje Daniel Puchalski, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych, JLL. - Mam nadzieję, że wyjątkowo atrakcyjne położenie sprzedanej nieruchomości przełoży się na sukces handlowy jej nabywcy – dodaje.

Jak na razie operator sieci nie informuje, kiedy zamierza ruszyć z budową nowego sklepu. Nie ujawnia również innych szczegółów dotyczących inwestycji. - Na to jest jeszcze za wcześnie – usłyszeliśmy w centrali sieci Castorama.

Castorama uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski oraz e-sklep. Zatrudnia prawie 12 tys. pracowników. Sieć jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. 

Katarzyna Pierzchała 5254 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.