Lidl uruchomił centrum w Kałuszynie [GALERIA]

W Kałuszynie, w powiecie mińskim, powstało najbardziej nowatorskie w Europie centrum logistyczne Lidla.

Magazyn towarów spożywczych i przemysłowych Lidla w Kałuszynie powstał dla sklepów zlokalizowanych w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Budowa zakończyła się pod koniec 2018 r.

Budynek nowego Centrum Dystrybucyjnego Lidl to hala o bryle prostokąta, która łączy się z budynkiem przyjęcia i wysyłki towaru oraz budynkiem warsztatu. Obiekt na powierzchni ok. 28 tys. m2 ma dwie kondygnacje oraz część jednokondygnacyjną (ok. 30 tys. m2) przeznaczoną do wysokiego składowania. Razem powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 58 tys. m2. Na piętrze w części północno-wschodniej zlokalizowano przestrzeń administracyjno-socjalną.

To największe w Polsce i najbardziej nowatorskie w Europie centrum należące do firmy Lidl.

– Realizacja kontraktu dla Lidla była dla nas wyjątkowa ze względu na swoją innowacyjność i specyfikę budowania dla branży spożywczej. We wszystkim wspierał nas jednak klient, z którym współpracowało się bardzo sprawnie. Centrum logistyczne Lidla jest dziś naszą chlubą na tle europejskim – zapewnia Dariusz Bloche, prezes Budimexu, firmy, która zrealizowała tę inwestycję.

Magazyn w Kałuszynie ma pozwolić na rozwój sieci Lidl we wschodniej części kraju. Infrastruktura logistyczna zapewni ponad 200 nowych miejsc pracy.

Według wyliczeń serwisu handelextra.pl sieć Lidl liczy już 675 placówek w Polsce.

Ilona Mrozowska 4595 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.