Podrabiane zabawki w Wólce Kosowskiej

W halach targowych na terenie Wólki Kosowskiej znaleziono i zabezpieczono nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Chodzi o podrobione zabawki, które bez oryginalnych atestów mogą być niebezpieczne dla dzieci.

W trakcie kontroli hal w Wólce Kosowskiej mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi  w 13 punktach handlowych ujawnili nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych i lubianych przez dzieci firm. Łączna ilość towaru to ponad 53  tys.  szt. zabawek o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w wysokości 25 tys. zł. Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego  MUCS i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony.  

Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jest to przestępstwo i za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – podkreśliła Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Od chińskiego centrum sprzedaży taniej odzieży do wielokulturowego miejsca handlu hurtowego - podwarszawska Wólka Kosowska w ciągu 25 lat funkcjonowania przeszła wiele zmian. Obecnie to przede wszystkim handel hurtowy m.in. odzieży, obuwia, ale i drobnego AGD, sztucznej biżuterii, artykułów dekoracyjnych dla domu, artykułów wędkarskich. W Wólce obecne są też sklepy spożywcze z artykułami prosto z Azji - sprzedają one ryż, kiełki sojowe, sos rybny, krewetki czy też warzywa i przyprawy specyficzne dla kuchni wietnamskiej i chińskiej. Być może z czasem Wólka poszerzy ofertę produktów spożywczych o czym więcej piszemy tutaj.

Ilona Mrozowska 4767 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.