Design tzw. butelki konturowej Coca-Coli ulegał modyfikacjom przez ponad 100 lat obecności na rynku, a reklamowały ją największe ikony pop-kultury: Marilyn Monroe, Elvis Presley, Ray Charles. Dotychczas szklana butelka konturowa była powszechna w sektorze hotelarsko-gastronomicznym. Od stycznia br. dostępna jest również w sprzedaży detalicznej. Tą premierą zainspirowany został właśnie autor muralu, Piotr Młodożeniec – malarz, rysownik, grafik, ilustrator, projektant i autor filmów animowanych. Jego prace, wielokrotnie wystawiane i nagradzane w Polsce i poza granicami, są dynamiczne i ekspresyjne, m.in. poprzez wykorzystywany kolor i emblematy.

W 2001 r. Młodożeniec zaprojektował na zlecenie Museum of the Seam w Jerozolimie znak Coexist, wykorzystując litery połączone z symbolami trzech największych religii – islamu, judaizmu i chrzescijaństwa. Znak jest do dziś rozpoznawalny na całym świecie. Bono, lider U2, wykorzystał Coexist w scenografii jednej z międzynarodowych tras koncertowych. Artysta tworzy i mieszka w Warszawie.

– Z radością przyjąłem propozycję muralowego projektu konturowej butelki Coca-Coli. Tym bardziej, że zastosowałem proste kolory i czarne rastrowe działanie, po które często ostatnio sięgam. Projekt jest czytelny, wyrazisty, a poprzez zastosowane barwy również elektryzujący. A tego szczególnie potrzebuje przestrzeń miasta – powiedział Piotr Młodożeniec.

Mural Coca-Coli stanowi integralną część kampanii "Ikona powraca", nawiązującej do strategii "One brand". Zakłada ona pozycjonowanie wszystkich produktów Coca-Cola jako jednej marki, z różnymi wariantami, tak by promować wybór wariantu zgodnego z preferencjami konsumentów.

Kampania zaplanowana na pierwszy kwartał br. obecna jest w telewizji, radiu, kinach i internecie, w tym social mediach. Po raz pierwszy do telewizyjnej kampanii dedykowanej "One brand" zaproszono duet ambasadorski: Piotra Fronczewskiego i youtubera ReZiego. Za koncepcję i nadzór artystyczny nad projektem muralu odpowiada agencja White Paper Agency, natomiast za część wykonawczą Good Looking Studio. Zakup mediów powierzono domowi mediowemu MediaCom, obsługę w obszarze digital oraz social media LiquidThread, natomiast działania PR agencji Rc2 Raczkiewicz Chenczke Consultants.