Apple Pay już na Allegro

Od 7 lutego klienci Allegro mogą robić zakupy używając Apple Pay w aplikacji mobilnej platformy. Usługa dopełnia szeroki wybór płatności mobilnych już dostępnych na Allegro: możliwość zapisania karty płatniczej bezpośrednio w Allegro i płatność jednym kliknięciem, Google Pay oraz BLIK.

Rozwiązania tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych bezsprzecznie uważane są za przyszłość zakupów w sieci, ponieważ klienci praktycznie się nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Cała platforma Allegro zmienia się w ten sposób, żeby klienci mogli kupować przez smartfony z taką samą łatwością jak na komputerze.

Ponad 60% wszystkich wizyt na Allegro pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana do ponad 900 tysięcy urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40% z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay ma sprawić, że dla wszystkich fanów iPhone-ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.

- Przyglądamy się światowym trendom i widzimy czego obecnie oczekują klienci - tłumaczy Francois Nuyts, prezes Allegro. - Chcemy być gotowi, żeby w pełni sprostać tym oczekiwaniom. W tym roku rozpoczęliśmy ambitny projekt, który zmieni sposób w jaki klienci wyszukują produkty na Allegro - dodaje Nuyts.

Jego zdaniem łatwiej będzie podjąć decyzję i wyłowić najlepszą ofertę sposób 90 milionów obecnie dostępnych na platformie. Mobilne metody płatności takie jak Apple Pay oraz inne usługi, które towarzyszą zakupom na Allegro są niezbędne, żeby klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z zakupów na platformie.

Prezes Nuyts tłumaczy, że klienci Allegro będą mogli korzystać z Apple Pay w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Wymienia, że głównymi zaletami tego rozwiązania są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Apple Pay pozwala na przechowywanie danych karty płatniczej w telefonie i realizowanie płatności dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. W trakcie transakcji nikt nie otrzymuje dostępu ani nie przechowuje danych klientów. Aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK.

Przez ostatnie dwa lata Allegro rozwinęło wiele dodatkowych usług. Wszystkie tworzone były z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Allegro Finanse to zbiór rozwiązań stworzony wraz z licznymi partnerami dla kupujących na Allegro. Wśród nich są raty 0% w formie odnawialnego kredytu, leasing czy ubezpieczenia.

- Stworzyliśmy je podobnie jak całą naszą platformę - tłumaczy Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. - Chcemy, żeby korzystanie z nich było łatwe, intuicyjne i przyjazne dla klientów. Możemy je zaoferować dzięki licznym partnerstwom. Ciągle szukamy nowych firm z którymi moglibyśmy podjąć współpracę – dodaje.

Jest on zdania, że nastały dobre czasy dla fintechów, szczególnie w świetle nadchodzących regulacji PSD2, która umożliwi działalność mniejszym operatorom płatności.

- Jak wiadomo, im większa konkurencja tym bardziej korzystna oferta dla klientów. Na pewno uda nam się przekuć ten trend na rozwiązania z których nasi klienci będą zadowoleni- mówi Biniek.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5475 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.