"Zabawa to poważna sprawa"

Znane są wyniki międzynarodowego konkursu IKEI. Tym razem wśród laureatów nie ma dzieci z naszego kraju, ale już dwukrotnie projekty małych Polaków były wybierane przez jury.

Od pięciu lat dzieci z całego świata biorą udział w akcji IKEA oferującej im szansę na stworzenie pluszaka marzeń w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 87 tysięcy rysunków. Sześć zwycięskich prac dzieci (jedną widać na zdjęciu) pochodzących z Niemiec, Cypru, Hiszpanii, Grecji, Hongkongu oraz Jordanii posłuży jako inspiracja do stworzenia limitowanej kolekcji zabawek Sagoskatt 2019. Na jesieni tego roku pojawi się w ona sklepach IKEA na całym świecie.  

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa kampania społeczna IKEA, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, nauki i rozwoju. Jej nieodłącznym elementem jest kolekcja maskotek Sagoskatt, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Co rok jury, kierując się oryginalnością pomysłu i unikalną kreatywnością małych twórców, wybiera kilku zwycięzców – na podstawie ich rysunków powstają następnie prawdziwe pluszaki. Laureatami konkursu dwukrotnie byli mali Polacy: rok temu 8-letnia Natalia urzekła komisję swoim projektem uśmiechniętej foki ukrywającej w kieszeni małą rybkę, a dwa lata temu serca jury skradł pająk stworzony przez 9-letniego Huberta.

– Jak co roku jury czekało ciężkie zadanie – wybór tych najlepszych rysunków spośród tak dużej ilości niesamowitych, uroczych i kreatywnych prac to nie lada wyzwanie – mówi Bodil Fritjofsson, product developer children's w IKEA. – Dokonując selekcji, koncentrujemy się zazwyczaj na unikatowości projektu, korzyściach, jakie przyniesie dzieciom maskotka oraz możliwościach jej produkcji. Jak zawsze byliśmy zachwyceni niesamowitą kreatywnością, która drzemie w dzieciach – dodaje.

Wybrane rysunki staną się teraz częścią tegorocznej kolekcji zabawek Sagoskatt – w 2019 r. w sklepach IKEA pojawią się przyjazny robot, uśmiechnięty zielony stwór, żyrafa z kolorowym ogonem, niebieski potwór, tęcza w skarpetkach i mysz niosąca niespodzianki.

Więcej informacji o kampanii „Zabawa to poważna sprawa” na stronie zabawymoc.pl.

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów oraz siedem innych stacjonarnych punktów spotkań z klientem, m.in. Centrum IKEA dla Firm, Punkty Odbioru Zamówień. Poprzez Ingka Centres Polska zarządza pięcioma centrami handlowymi. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i wschodniej. Do Grupy Ingka w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną. Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 367 sklepami w 30 krajach i zatrudnia 158 500 pracowników. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.

W roku finansowym 2018 polskie sklepy IKEA odwiedziło prawie 29 mln osób, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 97 mln wizyt.

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.