"Zabawa to poważna sprawa"
Znane są wyniki międzynarodowego konkursu IKEI. Tym razem wśród laureatów nie ma dzieci z naszego kraju, ale już dwukrotnie projekty małych Polaków były wybierane przez jury.
„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa kampania społeczna IKEA, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, nauki i rozwoju. Jej nieodłącznym elementem jest kolekcja maskotek Sagoskatt, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Co rok jury, kierując się oryginalnością pomysłu i unikalną kreatywnością małych twórców, wybiera kilku zwycięzców – na podstawie ich rysunków powstają następnie prawdziwe pluszaki. Laureatami konkursu dwukrotnie byli mali Polacy: rok temu 8-letnia Natalia urzekła komisję swoim projektem uśmiechniętej foki ukrywającej w kieszeni małą rybkę, a dwa lata temu serca jury skradł pająk stworzony przez 9-letniego Huberta.
– Jak co roku jury czekało ciężkie zadanie – wybór tych najlepszych rysunków spośród tak dużej ilości niesamowitych, uroczych i kreatywnych prac to nie lada wyzwanie – mówi Bodil Fritjofsson, product developer children's w IKEA. – Dokonując selekcji, koncentrujemy się zazwyczaj na unikatowości projektu, korzyściach, jakie przyniesie dzieciom maskotka oraz możliwościach jej produkcji. Jak zawsze byliśmy zachwyceni niesamowitą kreatywnością, która drzemie w dzieciach – dodaje.
Wybrane rysunki staną się teraz częścią tegorocznej kolekcji zabawek Sagoskatt – w 2019 r. w sklepach IKEA pojawią się przyjazny robot, uśmiechnięty zielony stwór, żyrafa z kolorowym ogonem, niebieski potwór, tęcza w skarpetkach i mysz niosąca niespodzianki.
Więcej informacji o kampanii „Zabawa to poważna sprawa” na stronie zabawymoc.pl.
Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów oraz siedem innych stacjonarnych punktów spotkań z klientem, m.in. Centrum IKEA dla Firm, Punkty Odbioru Zamówień. Poprzez Ingka Centres Polska zarządza pięcioma centrami handlowymi. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i wschodniej. Do Grupy Ingka w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną. Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 367 sklepami w 30 krajach i zatrudnia 158 500 pracowników. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.
W roku finansowym 2018 polskie sklepy IKEA odwiedziło prawie 29 mln osób, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 97 mln wizyt.

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.