Kolejne Netto szykuje się w Warszawie

Zarząd Tower Investments, spółki będącej deweloperem m.in. sklepów Biedronki, Netto czy Intermarché, poinformował o podpisaniu kolejnej umowy z Netto.

Spółka zależna Tower Investments – Gatid Investments zawarła 1 lutego przedwstępną umowę sprzedaży działki o powierzchni 3,147 mkw. położonej w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Stroną kupująca jest sieć dyskontowa Netto.

Jednocześnie sprzedający zobowiązał się zawrzeć z Netto umowę na wybudowanie w systemie „pod klucz” obiektu handlowo-usługowego.

– Kluczowym warunkiem zawieszającym zawarcia umowy przyrzeczonej jest uzyskanie przez sprzedającego ostatecznej, bezwarunkowej, wykonalnej i niezaskarżalnej w zwykłym trybie administracyjnym decyzji o pozwoleniu na budowę – informuje Tower Investments.

Umowa przyrzeczona zostanie zawarta po spełnieniu wymienionych wyżej warunków zawieszających nie później niż 31 stycznia 2020 r. Wartość projektu ustalono na 10,6 miliona zł brutto.

Netto ma w samej Warszawie pięć sklepów oraz kolejnych kilka w okolicznych miejscowościach, m.in. w Lubiczowie, Piasecznie, Łomiankach, Brwinowie, Michałowicach, Grodzisku Mazowieckim, Serocku czy Legionowie. We wrześniu ub.r. sieć poinformowała o planach budowy sklepów na Bielanach oraz przy ulicy Mehoffera, także na Białołęce.

O planach Netto na 2019 r. opowiadał na handelextra.pl prezes firmy, Janusz Stroka. Wywiad dostępny jest tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.