Unilever przejmuje zdrowe przekąski

Brytyjsko-holenderski koncern ogłosił akwizycję firmy Graze, brytyjskiego producenta zdrowych przekąsek.

Założona w 2008 r. firma Graze dostarcza zestawy przekąskowe w pudełkach. Składają się na nie orzechy, ziarna, mieszanki oraz batoniki bez sztucznych dodatków. Można je kupić w sklepach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i przez internet.

– Graze jest wiodącą marką na rynku zdrowych przekąsek w Wielkiej Brytanii, dostarczając smaczne i wartościowe przekąski w pięknym opakowaniu – komentuje Nitin Paranjpe, szef działu żywności i produktów orzeźwiających w Unileverze. – Będąc prawdziwie wielokanałowym dostawcą, Graze zapewnia spersonifikowaną ofertę, wygodę i wartościowy posiłek, w pełni odpowiadając na potrzeby pokolenia milenialsów – dodaje.

Unilever w ten sposób wzmacnia swoją obecność zarówno w segmencie zdrowej żywności, jak i jedzenia przystosowanego do spożywania poza domem. koncern zamierza rozwijać zarówno ofertę Graze'a, jak i dostaw do klienta.

– Ta transakcja to kamień milowy na drodze rozwoju Graze'a – mówi prezes firmy, Anthony Fletcher. – Wierzymy, że dołaczenie do grona marek Unilevera pozwoli nam na szybszy wzrost – dodaje.

Nie ujawniono żadnych warunków transakcji.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.