Elektrownia Powiśle coraz bliżej startu

W 2019 r. w Warszawie, nad samą Wisłą, rozpocznie działalność nowy kompleks handlowo-biurowo-restauracyjno-mieszkaniowy.

Zlokalizowana przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik Elektrownia Powiśle składać się będzie z kilku budynków o mieszanych funkcjach. M.in. znajdzie się tam miejsce na ok. 40 różnych konceptów gastronomicznych, a także sklepy i butiki. Będzie też hotel, apartamenty oraz biura.

– Elektrownia Powiśle to dla nas wyjątkowy projekt, w który wkładamy całe serce i sami nie możemy doczekać się jego otwarcia. Od kilkunastu miesięcy codziennie obserwujemy, jak przestrzeń zmienia się, rozbudowuje, nabiera kształtów, by już wkrótce mogła się otworzyć i dać nową energię wszystkim naszym klientom – komentuje Dariusz Domański, associate partner, development and leasing director, White Star Real Estate. – W ramach procesu rewitalizacji obiektu chcemy jednak zachować jak najwięcej tkanki historycznej i zaprezentować ją w nowoczesnym wydaniu. Zależy nam, by podkreślić znaczenie tego miejsca, stąd nasza decyzja o pozostawieniu oryginalnej nazwy – Elektrownia Powiśle, będącej istotą całego projektu i funkcji, jakie będzie spełniał – dodaje.

Powstaną tu butiki unikatowych marek, m.in. COS, Marc O’Polo Denim, Elementy Wear, Warsaw Concept Store czy Optique Exclusive, jak również pop-up i concept story, które przywodzić będą na myśl klimat uliczek handlowych znanych z podróży po świecie. W strefie gastronomicznej powstanie kilkadziesiąt różnorodnych konceptów kulinarnych, w tym m.in. 18 lokali w strefie Food Hall i ponad 10 restauracji z pełną obsługą kelnerską. W gronie najemców gastronomicznych swoje miejsce znalazły już m.in.: Tel Aviv Urban Food, Soul Food, Pełną Parą, a także Trufla, Quattro Canti, YE YE Mex Food, Torro oraz lodziarnia Na końcu tęczy.

Nowym w Polsce konceptem będzie Beauty Hall, który na powierzchni 1,5 tys. mkw. skupi kompleksowe usługi sektora beauty i wellness. W podzielonej na trzy strefy przestrzeni znajda się m.in.: stoiska kosmetyczne, nail bar, brow bar, salon fryzjerski czy barber shop, a także oddzielna część, w której będzie można skorzystać z masażu, usługi depilacji oraz zabiegów kosmetycznych. Do grona pierwszych najemców tego konceptu należą: Warszawska Izba Lordów, Duda Hair Design oraz Nail & Beauty Bar. Łącznie punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne zajmą 17 tys. mkw. powierzchni.

 Wielofunkcyjny projekt Elektrowni Powiśle to również nowo powstały kompleks biurowy, znajdujący się na terenie inwestycji. Wszystkie trzy biurowce klasy A, oferujące blisko 22 tys. mkw. powierzchni biurowej, są już niemal w całości wynajęte. Swoje siedziby w Elektrowni Powiśle będą mieć m.in.: Dentons, Guess, Douglas Polska, ING Business Shared Services, ALD Automotive, CI Games, White Star Real Estate oraz SuperDrob. Na terenie inwestycji powstają także luksusowe apartamenty na wynajem oraz hotel butikowy.

Elektrownia Powiśle powstała w 1900 r. i przez 101 lat dostarczała prąd mieszkańcom Warszawy. W 2015 roku została zakupiona w celu rewitalizacji, która rozpoczęła się rok później. Jej pierwszy etap zakończono w połowie 2018 r.

Za komercjalizację Elektrowni Powiśle odpowiadają firmy Cushman & Wakefield oraz JLL.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.