Tesco usuwa plastik

Brytyjska sieć poinformowała o zamiarze usunięcia nienadającego się do przetworzenia plastiku z opakowań produktów pod markami własnymi.

Do roku 2025 wszystkie produkty marki własnej będą miały opakowania w 100% możliwe do ponownego przetworzenia. Firma ograniczy także skalę odpadów opakowaniowych w swoich sklepach.

– Tesco chce zachęcać przedstawicieli branży handlowej, spożywczej i opakowaniowej do podjęcia debaty dotyczącej opakowań produktów, przyczyniając się do wdrożenia w tym obszarze idei obiegu zamkniętego – poinformowała firma.

Praca nad opakowaniami w Tesco koncentrować się będzie na trzech zagadnieniach: do 2020 r. sieć usunie ze składu opakowań produktów marki własnej materiały nie nadające się do ponownego przetworzenia, będzie rozwijać współpracę z innymi detalistami, producentami i ekspertami z obszaru opakowań, by wspólnie maksymalizować skalę odzysku, przetwarzania i ponownego wykorzystywania materiałów, a do 2025 r. wszystkie opakowania produktów marki Tesco będą możliwe do recyklingu bądź ponownego użycia.

Ambicje polskiego i europejskich oddziałów Tesco potwierdził prezes sieci na Europę Środkową Matt Simister podczas odbywającej się w Pradze konferencji Retail Summit. – Chcemy, by zdrowa, dobrej jakości żywność przyjazna środowisku, była dostępna dla wszystkich. Jesteśmy dumni z naszej pracy na rzecz walki z marnowaniem żywności – w roku 2017/18 zmniejszyliśmy skalę marnowania w naszych sklepach w Europie o 30% – mówi Matt Simister. – Przekazaliśmy bankom żywności i organizacjom społecznym ponad 10 tys. ton produktów spożywczych. Teraz rozszerzamy nasze ambicje na obszar plastikowych opakowań. Będziemy pracować wspólnie z naszymi dostawcami, by do roku 2020 wyeliminować ze składów opakowań produktów Tesco materiały nienadające się do przetworzenia – dodaje.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.