Organic Farma Zdrowia z nowym magazynem

Właściciel sklepów z ekologiczna żywnością podpisał 4 lutego odbiór nowego magazynu i biur dla central Organic Farmy Zdrowia i Eko-Witalu.

Nowy magazyn ma kubaturę 18 tys. m sześc., czyli o 20% większą niż w poprzednim magazynie.

Firma natychmiast po odbiorze rozpoczęła wyposażanie obiektu we wszelkie meble i urządzenia niezbędne do normalnego funkcjonowania, a pierwsze dostawy towarów spodziewane są już 5 lutego. Równolegle trwają prace nad wyposażeniem biur, w szczególności w sieć informatyczną.

– Serwery i bazy danych spółek uległy częściowemu uszkodzeniu w wyniku pożaru i akcji gaśniczej, jednak dzięki błyskawicznemu wsparciu firmy informatycznej Jantar, której informatycy przez weekend odzyskiwali systemy informatyczne oraz bazy danych obu spółek, udało się w dniu wczorajszym [4 lutego – przyp. red.] w 100%, uruchomić wszystkie systemy i dane na zastępczych komputerach w zewnętrznym data center. Firma Jantar udostępniła spółkom również swoje biuro w centrum Warszawy, które będzie wykorzystywane do czasu przeprowadzki do nowych biur docelowych – poinformowała Organic Farma Zdrowia.

W pożarze, który wybuchł 31 stycznia w jednym z wielu magazynów w Prologis Park Żerań, całkowitemu zniszczeniu m.in. magazyn należący do spółki dystrybucyjnej OFZ – Eko-Wital.

Wielkość poniesionych strat jest jeszcze nieznana, jednak grupa zapewnia, że posiada ważne polisy ubezpieczeniowe odpowiedniej wartości. Mimo pożaru wszystkie działy spółek Organic Farma Zdrowia i Eko-Wital funkcjonują normalnie.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.